Groenpeil

Verspreide huizen Heimolen in Bergen op Zoom

Buurt in wijk Wijk 02 Bergen op Zoom-Oost, gemeente Bergen op Zoom, postcodegebied 4624 en postcodegebied 4625. 295 inwoners in 140 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 53 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,6%.

Woningen
140
CBS 2025
Inwoners
295
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 571.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
37,7%
EP-Online, 53 gelabeld
Dekking energielabels
37,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Heimolen
Labelverdeling Verspreide huizen Heimolen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%1
A++1,9%1
A20,8%11
B13,2%7
C28,3%15
D17,0%9
E3,8%2
F3,8%2
G9,4%5
Totaal gelabeld100%53
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%624
A+++6,6%1.432
A++3,5%767
A+3,5%767
A27,3%5.894
B17,8%3.841
C20,9%4.522
D6,9%1.496
E5,4%1.167
F3,0%654
G2,1%451
Totaal gelabeld100%21.615
Energielabels Verspreide huizen Heimolen vergeleken met Bergen op Zoom
LabelStavenVerspreide huizen HeimolenBergen op Zoom
A++++1,9%2,9%
A+++0,0%6,6%
A++1,9%3,5%
A+0,0%3,5%
A20,8%27,3%
B13,2%17,8%
C28,3%20,9%
D17,0%6,9%
E3,8%5,4%
F3,8%3,0%
G9,4%2,1%

Verspreide huizen Heimolen Bergen op Zoom

Deze verdeling gaat over de 37,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Heimolen vergeleken met Bergen op Zoom
BouwperiodeStavenVerspreide huizen HeimolenBergen op Zoom
vóór 194520,8%12,7%
1945–19649,4%10,9%
1965–197413,2%16,2%
1975–199137,7%25,4%
1992–20057,5%13,4%
2006–20149,4%8,0%
2015 en later1,9%13,4%

Verspreide huizen Heimolen Bergen op Zoom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 37,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Heimolen vergeleken met Bergen op Zoom
WoningtypeStavenVerspreide huizen HeimolenBergen op Zoom
Vrijstaand98,1%8,2%
Twee-onder-een-kap1,9%14,0%
Hoekwoning0,0%8,0%
Tussenwoning0,0%31,0%
Appartement0,0%38,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Verspreide huizen Heimolen Bergen op Zoom

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
42
30,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
257 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 02 Bergen op Zoom-Oost

Alle buurten in Bergen op Zoom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.