Simmelink West in Berkelland
Buurt in wijk Wijk 01 Eibergen, gemeente Berkelland, postcodegebied 7151 en postcodegebied 7152. 680 inwoners in 334 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 196 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,5%.
- Woningen
- 334
- CBS 2025
- Inwoners
- 680
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 286.000
- CBS 2025, gemeente € 385.000
- Koopwoningen
- 67,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,1%
- EP-Online, 196 gelabeld
- Dekking energielabels
- 58,7%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+ | 5,6% | 11 |
| A | 34,2% | 67 |
| B | 17,3% | 34 |
| C | 34,2% | 67 |
| D | 4,6% | 9 |
| E | 3,1% | 6 |
| F | 1,0% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 196 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 71 |
| A+++ | 2,2% | 235 |
| A++ | 1,5% | 162 |
| A+ | 4,4% | 475 |
| A | 30,2% | 3.290 |
| B | 19,7% | 2.142 |
| C | 23,6% | 2.568 |
| D | 7,4% | 801 |
| E | 3,7% | 399 |
| F | 2,8% | 308 |
| G | 4,1% | 445 |
| Totaal gelabeld | 100% | 10.896 |
| Label | Staven | Simmelink West | Berkelland |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,7% | |
| A+++ | 0,0% | 2,2% | |
| A++ | 0,0% | 1,5% | |
| A+ | 5,6% | 4,4% | |
| A | 34,2% | 30,2% | |
| B | 17,3% | 19,7% | |
| C | 34,2% | 23,6% | |
| D | 4,6% | 7,4% | |
| E | 3,1% | 3,7% | |
| F | 1,0% | 2,8% | |
| G | 0,0% | 4,1% |
Simmelink West Berkelland
Deze verdeling gaat over de 58,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Simmelink West | Berkelland |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,5% | 13,3% | |
| 1945–1964 | 1,0% | 11,9% | |
| 1965–1974 | 2,0% | 22,0% | |
| 1975–1991 | 96,4% | 22,5% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 16,0% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 9,9% | |
| 2015 en later | 0,0% | 4,4% |
Simmelink West Berkelland
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 96,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Simmelink West | Berkelland |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 6,6% | 24,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 20,9% | 24,6% | |
| Hoekwoning | 15,8% | 14,2% | |
| Tussenwoning | 18,4% | 18,8% | |
| Appartement | 38,3% | 16,5% | |
| Onbekend type | 0,0% | 1,2% |
Simmelink West Berkelland
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 39,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 84
- 25,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 371 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 01 Eibergen
- Berkellanden 172 woningen
- Bronbeek-Rozenkamp 451 woningen
- D'n Esch 380 woningen
- Eibergen Centrum 469 woningen
- Mollemors 219 woningen
- Op de Bleek 206 woningen
- Prins Bernhardstraat eo 697 woningen
- Rekken 192 woningen
- Simmelink Noord 147 woningen
- Simmelink Zuid 286 woningen
- Verspreide huizen Hupsel-Oost 60 woningen
- Verspreide huizen Hupsel-West 112 woningen
- Verspreide huizen Olden Eibergen 108 woningen
- Vrijersmaat-Plan Zuid 316 woningen
- Westenesch-Hofrichter 524 woningen
- Zuivelfabriek 303 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 58,7% (196 van 334 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.