Postcodegebied 7151 Berkelland
Postcodegebied 7151 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Berkelland, gemeente Berkelland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7151 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.263
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 360.773
- CBS 2025
- Label A of B
- 64,0%
- EP-Online, 2.263 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 18
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,6% | 36 |
| A+++ | 1,5% | 33 |
| A++ | 2,9% | 66 |
| A+ | 6,3% | 142 |
| A | 31,2% | 705 |
| B | 20,6% | 467 |
| C | 19,8% | 448 |
| D | 7,2% | 162 |
| E | 3,5% | 80 |
| F | 3,0% | 69 |
| G | 2,4% | 55 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.263 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,6% | 36 | |
| A+++ | 1,5% | 33 | |
| A++ | 2,9% | 66 | |
| A+ | 6,3% | 142 | |
| A | 31,2% | 705 | |
| B | 20,6% | 467 | |
| C | 19,8% | 448 | |
| D | 7,2% | 162 | |
| E | 3,5% | 80 | |
| F | 3,0% | 69 | |
| G | 2,4% | 55 |
Deze verdeling gaat over 2.263 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,2% | 230 | |
| 1945–1964 | 14,3% | 323 | |
| 1965–1974 | 30,5% | 691 | |
| 1975–1991 | 13,1% | 297 | |
| 1992–2005 | 14,1% | 320 | |
| 2006–2014 | 11,5% | 260 | |
| 2015 en later | 6,3% | 142 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7151
- Bronbeek-Rozenkamp 451 woningen
- D'n Esch 380 woningen
- Eibergen Centrum 469 woningen
- Op de Bleek 206 woningen
- Prins Bernhardstraat eo 697 woningen
- Simmelink West 334 woningen
- Verspreide huizen Hupsel-Oost 60 woningen
- Verspreide huizen Hupsel-West 112 woningen
- Verspreide huizen Olden Eibergen 108 woningen
- Vrijersmaat-Plan Zuid 316 woningen
- Westenesch-Hofrichter 524 woningen
- Zuivelfabriek 303 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.