Groenpeil

De Beemd in Bernheze

Buurt in wijk Kern Heesch, gemeente Bernheze, postcodegebied 5384. 2.075 inwoners in 834 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 669 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,9%.

Woningen
834
CBS 2025
Inwoners
2.075
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 496.000
CBS 2025, gemeente € 479.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
80,0%
EP-Online, 669 gelabeld
Dekking energielabels
80,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Beemd
Labelverdeling De Beemd
LabelAandeelWoningen
A++++17,2%115
A+++35,3%236
A++1,3%9
A+3,0%20
A19,1%128
B4,0%27
C11,8%79
D3,9%26
E2,2%15
F1,3%9
G0,7%5
Totaal gelabeld100%669
Ter vergelijking: gemeente Bernheze
Ter vergelijking: gemeente Bernheze
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%206
A+++8,8%682
A++1,5%115
A+3,7%289
A33,4%2.592
B16,8%1.301
C20,2%1.569
D5,0%385
E3,3%254
F2,3%175
G2,3%181
Totaal gelabeld100%7.749
Energielabels De Beemd vergeleken met Bernheze
LabelStavenDe BeemdBernheze
A++++17,2%2,7%
A+++35,3%8,8%
A++1,3%1,5%
A+3,0%3,7%
A19,1%33,4%
B4,0%16,8%
C11,8%20,2%
D3,9%5,0%
E2,2%3,3%
F1,3%2,3%
G0,7%2,3%

De Beemd Bernheze

Deze verdeling gaat over de 80,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Beemd vergeleken met Bernheze
BouwperiodeStavenDe BeemdBernheze
vóór 19451,2%4,6%
1945–19643,6%11,1%
1965–197412,9%15,1%
1975–19918,5%28,3%
1992–20051,3%14,4%
2006–201415,5%12,1%
2015 en later57,0%14,4%

De Beemd Bernheze

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 57,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Beemd vergeleken met Bernheze
WoningtypeStavenDe BeemdBernheze
Vrijstaand16,3%27,3%
Twee-onder-een-kap29,3%26,0%
Hoekwoning15,1%10,1%
Tussenwoning33,3%21,3%
Appartement6,0%14,8%
Onbekend type0,0%0,4%

De Beemd Bernheze

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
258
30,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.150 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kern Heesch

Alle buurten in Bernheze

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.