Groenpeil

De Hoef 2 in Bernheze

Buurt in wijk Kern Heesch, gemeente Bernheze, postcodegebied 5384. 1.285 inwoners in 488 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 300 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
488
CBS 2025
Inwoners
1.285
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 445.000
CBS 2025, gemeente € 479.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 300 gelabeld
Dekking energielabels
61,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Hoef 2
Labelverdeling De Hoef 2
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%2
A++0,7%2
A+11,3%34
A85,7%257
B1,7%5
Totaal gelabeld100%300
Ter vergelijking: gemeente Bernheze
Ter vergelijking: gemeente Bernheze
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%208
A+++9,3%720
A++1,6%125
A+3,9%300
A33,1%2.571
B16,7%1.298
C20,1%1.556
D4,9%381
E3,2%251
F2,2%170
G2,3%178
Totaal gelabeld100%7.758
Energielabels De Hoef 2 vergeleken met Bernheze
LabelStavenDe Hoef 2Bernheze
A++++0,0%2,7%
A+++0,7%9,3%
A++0,7%1,6%
A+11,3%3,9%
A85,7%33,1%
B1,7%16,7%
C0,0%20,1%
D0,0%4,9%
E0,0%3,2%
F0,0%2,2%
G0,0%2,3%

De Hoef 2 Bernheze

Deze verdeling gaat over de 61,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Hoef 2 vergeleken met Bernheze
BouwperiodeStavenDe Hoef 2Bernheze
vóór 19450,0%4,6%
1945–19640,3%11,0%
1965–19740,0%15,0%
1975–19910,0%28,2%
1992–200524,0%14,3%
2006–201464,7%11,8%
2015 en later11,0%15,1%

De Hoef 2 Bernheze

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 64,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Hoef 2 vergeleken met Bernheze
WoningtypeStavenDe Hoef 2Bernheze
Vrijstaand7,3%27,4%
Twee-onder-een-kap30,3%25,6%
Hoekwoning9,0%10,4%
Tussenwoning46,7%21,4%
Appartement6,7%14,8%
Onbekend type0,0%0,4%

De Hoef 2 Bernheze

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
194
39,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
751 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Kern Heesch

Alle buurten in Bernheze

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.