Groenpeil

Meerplein in Beverwijk

Buurt in wijk Centrum, gemeente Beverwijk, postcodegebied 1941 en postcodegebied 1947 en postcodegebied 1948. 1.550 inwoners in 893 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 586 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,6%.

Woningen
893
CBS 2025
Inwoners
1.550
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 272.000
CBS 2025, gemeente € 356.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
42,8%
EP-Online, 586 gelabeld
Dekking energielabels
65,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Meerplein
Labelverdeling Meerplein
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%7
A++4,8%28
A+3,9%23
A21,7%127
B11,3%66
C34,8%204
D12,8%75
E4,6%27
F1,7%10
G3,2%19
Totaal gelabeld100%586
Ter vergelijking: gemeente Beverwijk
Ter vergelijking: gemeente Beverwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%83
A+++4,1%554
A++2,4%321
A+5,8%793
A27,5%3.744
B15,2%2.074
C25,5%3.475
D8,1%1.097
E4,7%640
F3,0%412
G3,1%419
Totaal gelabeld100%13.612
Energielabels Meerplein vergeleken met Beverwijk
LabelStavenMeerpleinBeverwijk
A++++0,0%0,6%
A+++1,2%4,1%
A++4,8%2,4%
A+3,9%5,8%
A21,7%27,5%
B11,3%15,2%
C34,8%25,5%
D12,8%8,1%
E4,6%4,7%
F1,7%3,0%
G3,2%3,1%

Meerplein Beverwijk

Deze verdeling gaat over de 65,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Meerplein vergeleken met Beverwijk
BouwperiodeStavenMeerpleinBeverwijk
vóór 194519,3%16,2%
1945–19641,9%24,2%
1965–19745,1%7,7%
1975–199152,6%19,7%
1992–20056,3%12,0%
2006–20143,6%12,6%
2015 en later11,3%7,6%

Meerplein Beverwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 52,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Meerplein vergeleken met Beverwijk
WoningtypeStavenMeerpleinBeverwijk
Vrijstaand1,2%3,8%
Twee-onder-een-kap3,9%10,4%
Hoekwoning1,5%6,1%
Tussenwoning12,8%25,5%
Appartement80,5%54,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Meerplein Beverwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
8,0%
CBS 2024
Installaties
54
6,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
209 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Beverwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.