Groenpeil

Wijkertoren in Beverwijk

Buurt in wijk Centrum, gemeente Beverwijk, postcodegebied 1941. 735 inwoners in 513 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 318 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,8%.

Woningen
513
CBS 2025
Inwoners
735
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 253.000
CBS 2025, gemeente € 356.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
70,1%
EP-Online, 318 gelabeld
Dekking energielabels
62,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Wijkertoren
Labelverdeling Wijkertoren
LabelAandeelWoningen
A+0,6%2
A38,7%123
B30,8%98
C26,7%85
D1,3%4
E0,9%3
F0,9%3
Totaal gelabeld100%318
Ter vergelijking: gemeente Beverwijk
Ter vergelijking: gemeente Beverwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%83
A+++4,1%557
A++2,7%363
A+6,1%835
A27,1%3.700
B15,2%2.072
C25,4%3.465
D8,0%1.092
E4,7%642
F3,0%406
G3,1%420
Totaal gelabeld100%13.635
Energielabels Wijkertoren vergeleken met Beverwijk
LabelStavenWijkertorenBeverwijk
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%4,1%
A++0,0%2,7%
A+0,6%6,1%
A38,7%27,1%
B30,8%15,2%
C26,7%25,4%
D1,3%8,0%
E0,9%4,7%
F0,9%3,0%
G0,0%3,1%

Wijkertoren Beverwijk

Deze verdeling gaat over de 62,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Wijkertoren vergeleken met Beverwijk
BouwperiodeStavenWijkertorenBeverwijk
vóór 19455,0%16,4%
1945–19640,3%24,3%
1965–19740,0%7,6%
1975–199184,0%19,7%
1992–20057,5%12,0%
2006–20143,1%12,4%
2015 en later0,0%7,6%

Wijkertoren Beverwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 84,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Wijkertoren vergeleken met Beverwijk
WoningtypeStavenWijkertorenBeverwijk
Vrijstaand0,3%3,9%
Twee-onder-een-kap0,0%10,1%
Hoekwoning6,3%6,4%
Tussenwoning17,0%25,5%
Appartement76,4%53,9%
Onbekend type0,0%0,2%

Wijkertoren Beverwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
108
21,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
193 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Beverwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.