Groenpeil

Bladel Heeleind in Bladel

Buurt in wijk Wijk 00 Bladel, gemeente Bladel, postcodegebied 5531. 1.720 inwoners in 749 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 394 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
749
CBS 2025
Inwoners
1.720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 460.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
39,6%
EP-Online, 394 gelabeld
Dekking energielabels
52,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bladel Heeleind
Labelverdeling Bladel Heeleind
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%4
A++0,5%2
A+1,3%5
A20,1%79
B16,8%66
C35,0%138
D11,7%46
E7,6%30
F3,0%12
G3,0%12
Totaal gelabeld100%394
Ter vergelijking: gemeente Bladel
Ter vergelijking: gemeente Bladel
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%58
A+++3,8%217
A++1,8%100
A+3,3%184
A31,5%1.781
B15,7%886
C24,1%1.362
D8,9%501
E6,0%340
F2,2%125
G1,7%96
Totaal gelabeld100%5.650
Energielabels Bladel Heeleind vergeleken met Bladel
LabelStavenBladel HeeleindBladel
A++++0,0%1,0%
A+++1,0%3,8%
A++0,5%1,8%
A+1,3%3,3%
A20,1%31,5%
B16,8%15,7%
C35,0%24,1%
D11,7%8,9%
E7,6%6,0%
F3,0%2,2%
G3,0%1,7%

Bladel Heeleind Bladel

Deze verdeling gaat over de 52,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bladel Heeleind vergeleken met Bladel
BouwperiodeStavenBladel HeeleindBladel
vóór 19456,1%3,9%
1945–196430,2%10,1%
1965–197410,2%20,4%
1975–199129,7%28,4%
1992–200513,2%10,8%
2006–20149,6%17,3%
2015 en later1,0%9,2%

Bladel Heeleind Bladel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 30,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bladel Heeleind vergeleken met Bladel
WoningtypeStavenBladel HeeleindBladel
Vrijstaand32,5%23,9%
Twee-onder-een-kap23,1%25,0%
Hoekwoning8,9%7,3%
Tussenwoning22,1%16,8%
Appartement13,5%20,9%
Onbekend type0,0%6,2%

Bladel Heeleind Bladel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
283
37,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.241 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Bladel

Alle buurten in Bladel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.