Groenpeil

Bladel Hofstad in Bladel

Buurt in wijk Wijk 00 Bladel, gemeente Bladel, postcodegebied 5531. 2.015 inwoners in 879 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 494 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
879
CBS 2025
Inwoners
2.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 434.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
57,9%
EP-Online, 494 gelabeld
Dekking energielabels
56,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bladel Hofstad
Labelverdeling Bladel Hofstad
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++2,8%14
A++1,2%6
A+2,8%14
A28,9%143
B21,9%108
C31,8%157
D2,6%13
E4,0%20
F2,6%13
G1,0%5
Totaal gelabeld100%494
Ter vergelijking: gemeente Bladel
Ter vergelijking: gemeente Bladel
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%58
A+++3,8%217
A++1,8%100
A+3,3%184
A31,5%1.781
B15,7%886
C24,1%1.362
D8,9%501
E6,0%340
F2,2%125
G1,7%96
Totaal gelabeld100%5.650
Energielabels Bladel Hofstad vergeleken met Bladel
LabelStavenBladel HofstadBladel
A++++0,2%1,0%
A+++2,8%3,8%
A++1,2%1,8%
A+2,8%3,3%
A28,9%31,5%
B21,9%15,7%
C31,8%24,1%
D2,6%8,9%
E4,0%6,0%
F2,6%2,2%
G1,0%1,7%

Bladel Hofstad Bladel

Deze verdeling gaat over de 56,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bladel Hofstad vergeleken met Bladel
BouwperiodeStavenBladel HofstadBladel
vóór 19450,8%3,9%
1945–196414,0%10,1%
1965–197411,3%20,4%
1975–199160,3%28,4%
1992–20055,7%10,8%
2006–20147,7%17,3%
2015 en later0,2%9,2%

Bladel Hofstad Bladel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 60,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bladel Hofstad vergeleken met Bladel
WoningtypeStavenBladel HofstadBladel
Vrijstaand20,4%23,9%
Twee-onder-een-kap37,9%25,0%
Hoekwoning7,1%7,3%
Tussenwoning21,1%16,8%
Appartement13,6%20,9%
Onbekend type0,0%6,2%

Bladel Hofstad Bladel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
307
34,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.364 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Bladel

Alle buurten in Bladel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.