Groenpeil

Bladel Veilig Oord in Bladel

Buurt in wijk Wijk 00 Bladel, gemeente Bladel, postcodegebied 5531. 390 inwoners in 148 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 76 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
148
CBS 2025
Inwoners
390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 698.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
61,8%
EP-Online, 76 gelabeld
Dekking energielabels
51,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bladel Veilig Oord
Labelverdeling Bladel Veilig Oord
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%1
A+++2,6%2
A++2,6%2
A30,3%23
B25,0%19
C19,7%15
D10,5%8
E3,9%3
F2,6%2
G1,3%1
Totaal gelabeld100%76
Ter vergelijking: gemeente Bladel
Ter vergelijking: gemeente Bladel
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%58
A+++3,8%217
A++1,8%100
A+3,3%184
A31,5%1.781
B15,7%886
C24,1%1.362
D8,9%501
E6,0%340
F2,2%125
G1,7%96
Totaal gelabeld100%5.650
Energielabels Bladel Veilig Oord vergeleken met Bladel
LabelStavenBladel Veilig OordBladel
A++++1,3%1,0%
A+++2,6%3,8%
A++2,6%1,8%
A+0,0%3,3%
A30,3%31,5%
B25,0%15,7%
C19,7%24,1%
D10,5%8,9%
E3,9%6,0%
F2,6%2,2%
G1,3%1,7%

Bladel Veilig Oord Bladel

Deze verdeling gaat over de 51,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bladel Veilig Oord vergeleken met Bladel
BouwperiodeStavenBladel Veilig OordBladel
vóór 19450,0%3,9%
1945–19640,0%10,1%
1965–197453,9%20,4%
1975–199132,9%28,4%
1992–20053,9%10,8%
2006–20149,2%17,3%
2015 en later0,0%9,2%

Bladel Veilig Oord Bladel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 53,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bladel Veilig Oord vergeleken met Bladel
WoningtypeStavenBladel Veilig OordBladel
Vrijstaand92,1%23,9%
Twee-onder-een-kap7,9%25,0%
Hoekwoning0,0%7,3%
Tussenwoning0,0%16,8%
Appartement0,0%20,9%
Onbekend type0,0%6,2%

Bladel Veilig Oord Bladel

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
63
42,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
387 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Bladel

Alle buurten in Bladel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.