Groenpeil

Aerdenhout-Noord in Bloemendaal

Buurt in wijk Wijk 02 Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, postcodegebied 2111. 685 inwoners in 288 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 161 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 28,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,9%.

Woningen
288
CBS 2025
Inwoners
685
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 949.000
CBS 2025, gemeente € 919.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
28,0%
EP-Online, 161 gelabeld
Dekking energielabels
55,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Aerdenhout-Noord
Labelverdeling Aerdenhout-Noord
LabelAandeelWoningen
A+2,5%4
A14,3%23
B11,2%18
C29,2%47
D11,8%19
E21,1%34
F6,2%10
G3,7%6
Totaal gelabeld100%161
Ter vergelijking: gemeente Bloemendaal
Ter vergelijking: gemeente Bloemendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%2
A+++1,0%66
A++1,2%76
A+3,6%227
A24,2%1.525
B13,8%874
C22,4%1.411
D11,4%722
E8,9%562
F7,0%440
G6,5%408
Totaal gelabeld100%6.313
Energielabels Aerdenhout-Noord vergeleken met Bloemendaal
LabelStavenAerdenhout-NoordBloemendaal
A++++0,0%0,0%
A+++0,0%1,0%
A++0,0%1,2%
A+2,5%3,6%
A14,3%24,2%
B11,2%13,8%
C29,2%22,4%
D11,8%11,4%
E21,1%8,9%
F6,2%7,0%
G3,7%6,5%

Aerdenhout-Noord Bloemendaal

Deze verdeling gaat over de 55,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Aerdenhout-Noord vergeleken met Bloemendaal
BouwperiodeStavenAerdenhout-NoordBloemendaal
vóór 19456,2%36,6%
1945–196466,5%13,7%
1965–19741,9%8,1%
1975–199122,4%19,7%
1992–20050,0%7,0%
2006–20143,1%8,3%
2015 en later0,0%6,5%

Aerdenhout-Noord Bloemendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 66,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Aerdenhout-Noord vergeleken met Bloemendaal
WoningtypeStavenAerdenhout-NoordBloemendaal
Vrijstaand16,8%13,6%
Twee-onder-een-kap40,4%19,6%
Hoekwoning16,1%11,0%
Tussenwoning17,4%22,5%
Appartement9,3%32,7%
Onbekend type0,0%0,6%

Aerdenhout-Noord Bloemendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
65
22,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
253 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Aerdenhout

Alle buurten in Bloemendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.