Groenpeil

Hunzedal in Borger-Odoorn

Buurt in wijk Borger, gemeente Borger-Odoorn, postcodegebied 9531. 1.315 inwoners in 596 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 371 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,6%.

Woningen
596
CBS 2025
Inwoners
1.315
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 303.000
CBS 2025, gemeente € 321.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
48,8%
EP-Online, 371 gelabeld
Dekking energielabels
62,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hunzedal
Labelverdeling Hunzedal
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,5%2
A+4,9%18
A29,6%110
B13,5%50
C32,1%119
D13,7%51
E3,2%12
F1,3%5
G0,8%3
Totaal gelabeld100%371
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%137
A+++3,3%247
A++1,0%79
A+2,1%161
A25,3%1.914
B18,0%1.358
C24,6%1.862
D8,6%651
E5,1%388
F4,4%335
G5,6%424
Totaal gelabeld100%7.556
Energielabels Hunzedal vergeleken met Borger-Odoorn
LabelStavenHunzedalBorger-Odoorn
A++++0,0%1,8%
A+++0,3%3,3%
A++0,5%1,0%
A+4,9%2,1%
A29,6%25,3%
B13,5%18,0%
C32,1%24,6%
D13,7%8,6%
E3,2%5,1%
F1,3%4,4%
G0,8%5,6%

Hunzedal Borger-Odoorn

Deze verdeling gaat over de 62,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hunzedal vergeleken met Borger-Odoorn
BouwperiodeStavenHunzedalBorger-Odoorn
vóór 19453,2%16,8%
1945–19644,0%17,3%
1965–197447,7%13,7%
1975–199110,2%20,5%
1992–20054,9%16,7%
2006–201425,1%7,9%
2015 en later4,9%7,1%

Hunzedal Borger-Odoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 47,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hunzedal vergeleken met Borger-Odoorn
WoningtypeStavenHunzedalBorger-Odoorn
Vrijstaand12,7%41,5%
Twee-onder-een-kap45,8%29,3%
Hoekwoning7,5%3,5%
Tussenwoning29,1%7,7%
Appartement4,9%9,6%
Onbekend type0,0%8,5%

Hunzedal Borger-Odoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
282
47,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.068 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Borger

Alle buurten in Borger-Odoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.