Groenpeil

Noordesch in Borger-Odoorn

Buurt in wijk Borger, gemeente Borger-Odoorn, postcodegebied 9531. 575 inwoners in 322 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 202 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,2%.

Woningen
322
CBS 2025
Inwoners
575
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 301.000
CBS 2025, gemeente € 321.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
39,6%
EP-Online, 202 gelabeld
Dekking energielabels
62,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noordesch
Labelverdeling Noordesch
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%1
A++1,0%2
A15,8%32
B22,3%45
C49,5%100
D5,4%11
E1,0%2
F1,0%2
G3,5%7
Totaal gelabeld100%202
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%138
A+++3,4%259
A++1,2%90
A+2,3%175
A25,4%1.933
B18,1%1.382
C24,4%1.861
D8,6%653
E5,1%391
F4,2%323
G5,5%418
Totaal gelabeld100%7.623
Energielabels Noordesch vergeleken met Borger-Odoorn
LabelStavenNoordeschBorger-Odoorn
A++++0,0%1,8%
A+++0,5%3,4%
A++1,0%1,2%
A+0,0%2,3%
A15,8%25,4%
B22,3%18,1%
C49,5%24,4%
D5,4%8,6%
E1,0%5,1%
F1,0%4,2%
G3,5%5,5%

Noordesch Borger-Odoorn

Deze verdeling gaat over de 62,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordesch vergeleken met Borger-Odoorn
BouwperiodeStavenNoordeschBorger-Odoorn
vóór 19459,4%16,8%
1945–19641,0%17,4%
1965–19743,5%13,9%
1975–199182,7%20,4%
1992–20053,0%16,6%
2006–20140,5%7,9%
2015 en later0,0%7,1%

Noordesch Borger-Odoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 82,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noordesch vergeleken met Borger-Odoorn
WoningtypeStavenNoordeschBorger-Odoorn
Vrijstaand27,2%41,4%
Twee-onder-een-kap21,8%29,0%
Hoekwoning4,5%3,7%
Tussenwoning29,7%8,0%
Appartement16,8%9,5%
Onbekend type0,0%8,4%

Noordesch Borger-Odoorn

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
139
43,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
486 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Borger

Alle buurten in Borger-Odoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.