Groenpeil

Ingen in Buren

Buurt in wijk Wijk 04 Ingen, gemeente Buren, postcodegebied 4031. 1.065 inwoners in 450 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 190 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,6%.

Woningen
450
CBS 2025
Inwoners
1.065
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 439.000
CBS 2025, gemeente € 473.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
45,8%
EP-Online, 190 gelabeld
Dekking energielabels
42,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Ingen
Labelverdeling Ingen
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%1
A++0,5%1
A+2,1%4
A19,5%37
B23,2%44
C35,8%68
D5,3%10
E4,2%8
F3,7%7
G5,3%10
Totaal gelabeld100%190
Ter vergelijking: gemeente Buren
Ter vergelijking: gemeente Buren
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%83
A+++3,8%219
A++1,5%88
A+4,4%256
A30,2%1.765
B16,3%950
C21,4%1.249
D7,6%443
E5,9%342
F3,3%192
G4,3%249
Totaal gelabeld100%5.836
Energielabels Ingen vergeleken met Buren
LabelStavenIngenBuren
A++++0,0%1,4%
A+++0,5%3,8%
A++0,5%1,5%
A+2,1%4,4%
A19,5%30,2%
B23,2%16,3%
C35,8%21,4%
D5,3%7,6%
E4,2%5,9%
F3,7%3,3%
G5,3%4,3%

Ingen Buren

Deze verdeling gaat over de 42,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Ingen vergeleken met Buren
BouwperiodeStavenIngenBuren
vóór 194511,1%13,0%
1945–19647,9%10,0%
1965–197433,7%17,7%
1975–199122,6%17,6%
1992–200516,3%15,7%
2006–20147,9%15,1%
2015 en later0,5%10,8%

Ingen Buren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 33,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Ingen vergeleken met Buren
WoningtypeStavenIngenBuren
Vrijstaand28,4%32,9%
Twee-onder-een-kap33,2%26,4%
Hoekwoning10,0%9,5%
Tussenwoning25,3%20,8%
Appartement3,2%6,9%
Onbekend type0,0%3,5%

Ingen Buren

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
109
24,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
515 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Ingen

Alle buurten in Buren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.