Groenpeil

Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard in Buren

Buurt in wijk Wijk 04 Ingen, gemeente Buren, postcodegebied 4031 en postcodegebied 4032. 125 inwoners in 50 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 16 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 25,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,4%.

Woningen
50
CBS 2025
Inwoners
125
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 587.000
CBS 2025, gemeente € 473.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
25,0%
EP-Online, 16 gelabeld
Dekking energielabels
32,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard
Labelverdeling Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard
LabelAandeelWoningen
A+6,3%1
A6,3%1
B12,5%2
C31,3%5
D18,8%3
E12,5%2
F12,5%2
Totaal gelabeld100%16
Ter vergelijking: gemeente Buren
Ter vergelijking: gemeente Buren
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%83
A+++3,7%218
A++1,4%82
A+4,3%250
A30,5%1.779
B16,0%936
C21,2%1.239
D7,7%450
E5,9%346
F3,4%198
G4,4%254
Totaal gelabeld100%5.835
Energielabels Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard vergeleken met Buren
LabelStavenVerspr.h. Ommerenveld en Zwarte PaardBuren
A++++0,0%1,4%
A+++0,0%3,7%
A++0,0%1,4%
A+6,3%4,3%
A6,3%30,5%
B12,5%16,0%
C31,3%21,2%
D18,8%7,7%
E12,5%5,9%
F12,5%3,4%
G0,0%4,4%

Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard Buren

Deze verdeling gaat over de 32,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard vergeleken met Buren
BouwperiodeStavenVerspr.h. Ommerenveld en Zwarte PaardBuren
vóór 194550,0%12,9%
1945–19640,0%10,1%
1965–197425,0%17,6%
1975–199125,0%17,5%
1992–20050,0%15,6%
2006–20140,0%15,5%
2015 en later0,0%10,7%

Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard Buren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 50,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard vergeleken met Buren
WoningtypeStavenVerspr.h. Ommerenveld en Zwarte PaardBuren
Vrijstaand68,8%32,8%
Twee-onder-een-kap31,3%26,4%
Hoekwoning0,0%9,3%
Tussenwoning0,0%20,7%
Appartement0,0%7,3%
Onbekend type0,0%3,5%

Verspr.h. Ommerenveld en Zwarte Paard Buren

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
12
24,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
107 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 04 Ingen

Alle buurten in Buren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.