Groenpeil

Verspreide huizen Klinkenberg in Buren

Buurt in wijk Wijk 04 Ingen, gemeente Buren, postcodegebied 4031. 555 inwoners in 175 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 57 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,4%.

Woningen
175
CBS 2025
Inwoners
555
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 580.000
CBS 2025, gemeente € 473.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
31,6%
EP-Online, 57 gelabeld
Dekking energielabels
32,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Klinkenberg
Labelverdeling Verspreide huizen Klinkenberg
LabelAandeelWoningen
A+3,5%2
A19,3%11
B8,8%5
C33,3%19
D15,8%9
E5,3%3
F5,3%3
G8,8%5
Totaal gelabeld100%57
Ter vergelijking: gemeente Buren
Ter vergelijking: gemeente Buren
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%83
A+++3,7%218
A++1,4%82
A+4,3%250
A30,5%1.779
B16,0%936
C21,2%1.239
D7,7%450
E5,9%346
F3,4%198
G4,4%254
Totaal gelabeld100%5.835
Energielabels Verspreide huizen Klinkenberg vergeleken met Buren
LabelStavenVerspreide huizen KlinkenbergBuren
A++++0,0%1,4%
A+++0,0%3,7%
A++0,0%1,4%
A+3,5%4,3%
A19,3%30,5%
B8,8%16,0%
C33,3%21,2%
D15,8%7,7%
E5,3%5,9%
F5,3%3,4%
G8,8%4,4%

Verspreide huizen Klinkenberg Buren

Deze verdeling gaat over de 32,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Klinkenberg vergeleken met Buren
BouwperiodeStavenVerspreide huizen KlinkenbergBuren
vóór 194538,6%12,9%
1945–196412,3%10,1%
1965–19747,0%17,6%
1975–19918,8%17,5%
1992–200528,1%15,6%
2006–20145,3%15,5%
2015 en later0,0%10,7%

Verspreide huizen Klinkenberg Buren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 38,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Klinkenberg vergeleken met Buren
WoningtypeStavenVerspreide huizen KlinkenbergBuren
Vrijstaand82,5%32,8%
Twee-onder-een-kap12,3%26,4%
Hoekwoning0,0%9,3%
Tussenwoning0,0%20,7%
Appartement0,0%7,3%
Onbekend type5,3%3,5%

Verspreide huizen Klinkenberg Buren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
43
24,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
242 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Ingen

Alle buurten in Buren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.