Groenpeil

Achter de Poort in Culemborg

Buurt in wijk Culemborg West, gemeente Culemborg, postcodegebied 4105. 1.515 inwoners in 627 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 475 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,7%.

Woningen
627
CBS 2025
Inwoners
1.515
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 336.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
55,2%
EP-Online, 475 gelabeld
Dekking energielabels
75,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Achter de Poort
Labelverdeling Achter de Poort
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%4
A++0,2%1
A+1,1%5
A49,5%235
B3,6%17
C32,6%155
D8,0%38
E2,3%11
F0,8%4
G1,1%5
Totaal gelabeld100%475
Ter vergelijking: gemeente Culemborg
Ter vergelijking: gemeente Culemborg
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%213
A+++5,9%510
A++1,8%154
A+3,7%320
A38,8%3.358
B15,0%1.295
C20,9%1.809
D5,2%448
E2,9%252
F1,8%152
G1,5%133
Totaal gelabeld100%8.644
Energielabels Achter de Poort vergeleken met Culemborg
LabelStavenAchter de PoortCulemborg
A++++0,0%2,5%
A+++0,8%5,9%
A++0,2%1,8%
A+1,1%3,7%
A49,5%38,8%
B3,6%15,0%
C32,6%20,9%
D8,0%5,2%
E2,3%2,9%
F0,8%1,8%
G1,1%1,5%

Achter de Poort Culemborg

Deze verdeling gaat over de 75,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Achter de Poort vergeleken met Culemborg
BouwperiodeStavenAchter de PoortCulemborg
vóór 19450,2%8,5%
1945–196449,3%6,3%
1965–19742,7%18,1%
1975–19919,7%21,5%
1992–20050,0%18,7%
2006–201411,6%13,5%
2015 en later26,5%13,4%

Achter de Poort Culemborg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 49,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Achter de Poort vergeleken met Culemborg
WoningtypeStavenAchter de PoortCulemborg
Vrijstaand0,6%7,4%
Twee-onder-een-kap17,9%18,4%
Hoekwoning6,7%8,8%
Tussenwoning49,9%35,9%
Appartement24,8%29,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Achter de Poort Culemborg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
265
42,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
468 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Culemborg West

Alle buurten in Culemborg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.