Groenpeil

Parijsch Vlinderbuurt in Culemborg

Buurt in wijk Culemborg West, gemeente Culemborg, postcodegebied 4105. 1.985 inwoners in 904 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 718 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,7%.

Woningen
904
CBS 2025
Inwoners
1.985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 485.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
99,2%
EP-Online, 718 gelabeld
Dekking energielabels
79,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Parijsch Vlinderbuurt
Labelverdeling Parijsch Vlinderbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++1,8%13
A++7,0%50
A+8,5%61
A79,5%571
B2,1%15
C0,8%6
Totaal gelabeld100%718
Ter vergelijking: gemeente Culemborg
Ter vergelijking: gemeente Culemborg
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%213
A+++5,9%510
A++1,8%154
A+3,7%320
A38,8%3.358
B15,0%1.295
C20,9%1.809
D5,2%448
E2,9%252
F1,8%152
G1,5%133
Totaal gelabeld100%8.644
Energielabels Parijsch Vlinderbuurt vergeleken met Culemborg
LabelStavenParijsch VlinderbuurtCulemborg
A++++0,3%2,5%
A+++1,8%5,9%
A++7,0%1,8%
A+8,5%3,7%
A79,5%38,8%
B2,1%15,0%
C0,8%20,9%
D0,0%5,2%
E0,0%2,9%
F0,0%1,8%
G0,0%1,5%

Parijsch Vlinderbuurt Culemborg

Deze verdeling gaat over de 79,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Parijsch Vlinderbuurt vergeleken met Culemborg
BouwperiodeStavenParijsch VlinderbuurtCulemborg
vóór 19450,3%8,5%
1945–19640,0%6,3%
1965–19740,0%18,1%
1975–19912,4%21,5%
1992–20059,3%18,7%
2006–201459,5%13,5%
2015 en later28,6%13,4%

Parijsch Vlinderbuurt Culemborg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 59,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Parijsch Vlinderbuurt vergeleken met Culemborg
WoningtypeStavenParijsch VlinderbuurtCulemborg
Vrijstaand3,5%7,4%
Twee-onder-een-kap22,8%18,4%
Hoekwoning1,5%8,8%
Tussenwoning24,9%35,9%
Appartement47,2%29,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Parijsch Vlinderbuurt Culemborg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
344
38,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
820 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
40 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Culemborg West

Alle buurten in Culemborg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.