Buitengebied Vretstrooij in Culemborg
Buurt in wijk Culemborg West, gemeente Culemborg, postcodegebied 4103. 145 inwoners in 66 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 23 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,7%.
- Woningen
- 66
- CBS 2025
- Inwoners
- 145
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 719.000
- CBS 2025, gemeente € 419.000
- Koopwoningen
- 83,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 39,1%
- EP-Online, 23 gelabeld
- Dekking energielabels
- 34,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 4,3% | 1 |
| A+ | 4,3% | 1 |
| A | 8,7% | 2 |
| B | 21,7% | 5 |
| C | 26,1% | 6 |
| D | 4,3% | 1 |
| E | 8,7% | 2 |
| G | 21,7% | 5 |
| Totaal gelabeld | 100% | 23 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,5% | 213 |
| A+++ | 5,9% | 510 |
| A++ | 1,8% | 154 |
| A+ | 3,7% | 320 |
| A | 38,8% | 3.358 |
| B | 15,0% | 1.295 |
| C | 20,9% | 1.809 |
| D | 5,2% | 448 |
| E | 2,9% | 252 |
| F | 1,8% | 152 |
| G | 1,5% | 133 |
| Totaal gelabeld | 100% | 8.644 |
| Label | Staven | Buitengebied Vretstrooij | Culemborg |
|---|---|---|---|
| A++++ | 4,3% | 2,5% | |
| A+++ | 0,0% | 5,9% | |
| A++ | 0,0% | 1,8% | |
| A+ | 4,3% | 3,7% | |
| A | 8,7% | 38,8% | |
| B | 21,7% | 15,0% | |
| C | 26,1% | 20,9% | |
| D | 4,3% | 5,2% | |
| E | 8,7% | 2,9% | |
| F | 0,0% | 1,8% | |
| G | 21,7% | 1,5% |
Buitengebied Vretstrooij Culemborg
Deze verdeling gaat over de 34,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Buitengebied Vretstrooij | Culemborg |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 30,4% | 8,5% | |
| 1945–1964 | 8,7% | 6,3% | |
| 1965–1974 | 13,0% | 18,1% | |
| 1975–1991 | 21,7% | 21,5% | |
| 1992–2005 | 21,7% | 18,7% | |
| 2006–2014 | 4,3% | 13,5% | |
| 2015 en later | 0,0% | 13,4% |
Buitengebied Vretstrooij Culemborg
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Vooroorlogse bouw
Grootste groep in deze buurt: 30,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.
Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Buitengebied Vretstrooij | Culemborg |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 78,3% | 7,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 8,7% | 18,4% | |
| Hoekwoning | 4,3% | 8,8% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 35,9% | |
| Appartement | 8,7% | 29,5% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,1% |
Buitengebied Vretstrooij Culemborg
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 11
- 16,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,4 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 103 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Culemborg West
- Achter de Poort 627 woningen
- Buitengebied Waterlinie 74 woningen
- Goilberdingen Oost 1.125 woningen
- Goilberdingen West 826 woningen
- Parijsch Landzicht 960 woningen
- Parijsch Lokkershoek 709 woningen
- Parijsch Vlinderbuurt 904 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 34,8% (23 van 66 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.