Groenpeil

Dalfsen Centrum in Dalfsen

Buurt in wijk Dalfsen, gemeente Dalfsen, postcodegebied 7721. 1.130 inwoners in 622 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 397 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,7%.

Woningen
622
CBS 2025
Inwoners
1.130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 381.000
CBS 2025, gemeente € 455.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
67,3%
EP-Online, 397 gelabeld
Dekking energielabels
63,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dalfsen Centrum
Labelverdeling Dalfsen Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%2
A+++1,3%5
A++1,0%4
A+5,0%20
A43,6%173
B15,9%63
C22,9%91
D4,0%16
E2,3%9
F2,0%8
G1,5%6
Totaal gelabeld100%397
Ter vergelijking: gemeente Dalfsen
Ter vergelijking: gemeente Dalfsen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%133
A+++5,4%374
A++2,2%151
A+3,3%227
A37,2%2.551
B16,6%1.141
C18,7%1.283
D5,8%398
E2,9%197
F2,4%168
G3,5%240
Totaal gelabeld100%6.863
Energielabels Dalfsen Centrum vergeleken met Dalfsen
LabelStavenDalfsen CentrumDalfsen
A++++0,5%1,9%
A+++1,3%5,4%
A++1,0%2,2%
A+5,0%3,3%
A43,6%37,2%
B15,9%16,6%
C22,9%18,7%
D4,0%5,8%
E2,3%2,9%
F2,0%2,4%
G1,5%3,5%

Dalfsen Centrum Dalfsen

Deze verdeling gaat over de 63,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dalfsen Centrum vergeleken met Dalfsen
BouwperiodeStavenDalfsen CentrumDalfsen
vóór 194512,8%8,4%
1945–196421,7%10,7%
1965–19743,5%18,0%
1975–199117,1%23,0%
1992–200512,3%14,1%
2006–201410,3%13,7%
2015 en later22,2%12,1%

Dalfsen Centrum Dalfsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 22,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dalfsen Centrum vergeleken met Dalfsen
WoningtypeStavenDalfsen CentrumDalfsen
Vrijstaand10,8%27,7%
Twee-onder-een-kap20,9%28,5%
Hoekwoning11,3%7,8%
Tussenwoning10,1%17,1%
Appartement46,9%17,6%
Onbekend type0,0%1,3%

Dalfsen Centrum Dalfsen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
152
24,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
558 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Dalfsen

Alle buurten in Dalfsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.