Postcodegebied 7721 Dalfsen
Postcodegebied 7721 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Dalfsen, gemeente Dalfsen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7721 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.018
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 428.817
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,7%
- EP-Online, 2.018 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 24
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 4 |
| A+++ | 0,7% | 14 |
| A++ | 1,0% | 20 |
| A+ | 3,5% | 71 |
| A | 44,5% | 898 |
| B | 17,8% | 359 |
| C | 22,4% | 453 |
| D | 5,1% | 102 |
| E | 2,3% | 47 |
| F | 1,4% | 29 |
| G | 1,0% | 21 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.018 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 4 | |
| A+++ | 0,7% | 14 | |
| A++ | 1,0% | 20 | |
| A+ | 3,5% | 71 | |
| A | 44,5% | 898 | |
| B | 17,8% | 359 | |
| C | 22,4% | 453 | |
| D | 5,1% | 102 | |
| E | 2,3% | 47 | |
| F | 1,4% | 29 | |
| G | 1,0% | 21 |
Deze verdeling gaat over 2.018 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,6% | 73 | |
| 1945–1964 | 12,0% | 242 | |
| 1965–1974 | 27,5% | 554 | |
| 1975–1991 | 28,5% | 576 | |
| 1992–2005 | 6,3% | 128 | |
| 2006–2014 | 17,1% | 346 | |
| 2015 en later | 4,9% | 99 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7721
- Ankummer Es 821 woningen
- Bedrijventerrein Rondweg 71 woningen
- Dalfsen Centrum 622 woningen
- Gernermarke-Oosterdalfsen 790 woningen
- Pleijendal 660 woningen
- Polhaar 868 woningen
- Vechtvliet-Leemcule 287 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.