Dalfsen
Gemeente Dalfsen in Overijssel, 30.047 inwoners en 12.599 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 12.599
- CBS 2025
- Inwoners
- 30.047
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 455.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 66,7%
- van 6.863 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 54,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,9% | 133 |
| A+++ | 5,4% | 374 |
| A++ | 2,2% | 151 |
| A+ | 3,3% | 227 |
| A | 37,2% | 2.551 |
| B | 16,6% | 1.141 |
| C | 18,7% | 1.283 |
| D | 5,8% | 398 |
| E | 2,9% | 197 |
| F | 2,4% | 168 |
| G | 3,5% | 240 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.863 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,9% | 133 | |
| A+++ | 5,4% | 374 | |
| A++ | 2,2% | 151 | |
| A+ | 3,3% | 227 | |
| A | 37,2% | 2.551 | |
| B | 16,6% | 1.141 | |
| C | 18,7% | 1.283 | |
| D | 5,8% | 398 | |
| E | 2,9% | 197 | |
| F | 2,4% | 168 | |
| G | 3,5% | 240 |
Deze verdeling gaat over de 54,5% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 6.863 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,4% | 576 | |
| 1945–1964 | 10,7% | 735 | |
| 1965–1974 | 18,0% | 1.235 | |
| 1975–1991 | 23,0% | 1.578 | |
| 1992–2005 | 14,1% | 968 | |
| 2006–2014 | 13,7% | 938 | |
| 2015 en later | 12,1% | 833 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 27,7% | 1.898 | |
| Twee-onder-een-kap | 28,5% | 1.955 | |
| Hoekwoning | 7,8% | 533 | |
| Tussenwoning | 17,1% | 1.176 | |
| Appartement | 17,6% | 1.209 | |
| Onbekend type | 1,3% | 92 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 7.361
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 32,2 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 58,4
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 91
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Dalfsen
26 buurten met voldoende data. 10 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Ankummer Es | 821 | 81,7% | 58,7% |
| Bedrijventerrein Rondweg | 71 | 45,5% | 62,0% |
| Dalfsen Centrum | 622 | 67,3% | 63,8% |
| Gernermarke-Oosterdalfsen | 790 | 97,4% | 68,6% |
| Hoonhorst kern | 290 | 76,8% | 47,6% |
| Lemelerveld kern oost | 705 | 61,7% | 46,7% |
| Lemelerveld kern west | 542 | 69,5% | 60,0% |
| Nieuwe Landen | 326 | 99,4% | 48,2% |
| Nieuwleusen Centrum-noord | 473 | 59,6% | 58,6% |
| Nieuwleusen Centrum-zuid | 829 | 70,9% | 55,6% |
| Nieuwleusen Noord | 989 | 64,6% | 63,9% |
| Nieuwleusen Zuid | 411 | 53,8% | 61,6% |
| Oudleusen kern | 252 | 75,6% | 48,8% |
| Pleijendal | 660 | 56,5% | 74,5% |
| Polhaar | 868 | 62,4% | 56,5% |
| Vechtvliet-Leemcule | 287 | 34,0% | 32,8% |
| Verspreide huizen Ankum | 276 | 72,4% | 80,1% |
| Verspreide huizen Dalfserveld | 141 | 32,7% | 34,8% |
| Verspreide huizen De Meele | 216 | 28,8% | 33,8% |
| Verspreide huizen Hessum-Rechteren | 192 | 31,9% | 37,5% |
| Verspreide huizen Lemelerveld west | 259 | 45,2% | 35,9% |
| Verspreide huizen Oosteinde | 91 | 25,0% | 39,6% |
| Verspreide huizen Oudleusenerveld | 457 | 37,0% | 36,1% |
| Verspreide huizen Ruitenveen | 258 | 40,2% | 35,7% |
| Verspreide huizen Welsum-Gerner | 127 | 12,2% | 90,6% |
| Westerbouwlanden | 696 | 98,2% | 63,4% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Dalfsen
- Postcodegebied 7711 Dalfsen
- Postcodegebied 7721 Dalfsen
- Postcodegebied 7722 Dalfsen
- Postcodegebied 8151 Dalfsen
- Postcodegebied 8152 Dalfsen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 54,5% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.