Groenpeil

Lemelerveld kern west in Dalfsen

Buurt in wijk Lemelerveld, gemeente Dalfsen, postcodegebied 8152. 1.165 inwoners in 542 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 325 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
542
CBS 2025
Inwoners
1.165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 347.000
CBS 2025, gemeente € 455.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
67,7%
EP-Online, 325 gelabeld
Dekking energielabels
60,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lemelerveld kern west
Labelverdeling Lemelerveld kern west
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++3,7%12
A++0,6%2
A+0,9%3
A42,5%138
B19,7%64
C18,5%60
D7,7%25
E1,8%6
F2,5%8
G1,8%6
Totaal gelabeld100%325
Ter vergelijking: gemeente Dalfsen
Ter vergelijking: gemeente Dalfsen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%132
A+++5,2%356
A++2,1%142
A+3,1%211
A37,3%2.549
B16,6%1.137
C18,8%1.284
D5,9%405
E3,0%204
F2,5%174
G3,6%245
Totaal gelabeld100%6.839
Energielabels Lemelerveld kern west vergeleken met Dalfsen
LabelStavenLemelerveld kern westDalfsen
A++++0,3%1,9%
A+++3,7%5,2%
A++0,6%2,1%
A+0,9%3,1%
A42,5%37,3%
B19,7%16,6%
C18,5%18,8%
D7,7%5,9%
E1,8%3,0%
F2,5%2,5%
G1,8%3,6%

Lemelerveld kern west Dalfsen

Deze verdeling gaat over de 60,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lemelerveld kern west vergeleken met Dalfsen
BouwperiodeStavenLemelerveld kern westDalfsen
vóór 19454,3%8,5%
1945–19647,7%10,8%
1965–197416,0%18,0%
1975–199147,1%23,0%
1992–200512,3%14,2%
2006–20147,1%13,7%
2015 en later5,5%11,9%

Lemelerveld kern west Dalfsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 47,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lemelerveld kern west vergeleken met Dalfsen
WoningtypeStavenLemelerveld kern westDalfsen
Vrijstaand12,0%27,6%
Twee-onder-een-kap31,4%28,8%
Hoekwoning9,8%7,6%
Tussenwoning28,6%17,2%
Appartement18,2%17,5%
Onbekend type0,0%1,3%

Lemelerveld kern west Dalfsen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
69,0%
CBS 2024
Installaties
314
57,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.072 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Lemelerveld

Alle buurten in Dalfsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.