Groenpeil

Verspreide huizen Lemelerveld west in Dalfsen

Buurt in wijk Lemelerveld, gemeente Dalfsen, postcodegebied 8152. 675 inwoners in 259 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 93 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,7%.

Woningen
259
CBS 2025
Inwoners
675
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 579.000
CBS 2025, gemeente € 455.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
45,2%
EP-Online, 93 gelabeld
Dekking energielabels
35,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Lemelerveld west
Labelverdeling Verspreide huizen Lemelerveld west
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%1
A+++7,5%7
A++1,1%1
A+1,1%1
A28,0%26
B6,5%6
C18,3%17
D8,6%8
E8,6%8
F3,2%3
G16,1%15
Totaal gelabeld100%93
Ter vergelijking: gemeente Dalfsen
Ter vergelijking: gemeente Dalfsen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%133
A+++5,4%374
A++2,2%151
A+3,3%227
A37,2%2.551
B16,6%1.141
C18,7%1.283
D5,8%398
E2,9%197
F2,4%168
G3,5%240
Totaal gelabeld100%6.863
Energielabels Verspreide huizen Lemelerveld west vergeleken met Dalfsen
LabelStavenVerspreide huizen Lemelerveld westDalfsen
A++++1,1%1,9%
A+++7,5%5,4%
A++1,1%2,2%
A+1,1%3,3%
A28,0%37,2%
B6,5%16,6%
C18,3%18,7%
D8,6%5,8%
E8,6%2,9%
F3,2%2,4%
G16,1%3,5%

Verspreide huizen Lemelerveld west Dalfsen

Deze verdeling gaat over de 35,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Lemelerveld west vergeleken met Dalfsen
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Lemelerveld westDalfsen
vóór 194535,5%8,4%
1945–196423,7%10,7%
1965–19747,5%18,0%
1975–19915,4%23,0%
1992–200517,2%14,1%
2006–20149,7%13,7%
2015 en later1,1%12,1%

Verspreide huizen Lemelerveld west Dalfsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 35,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Lemelerveld west vergeleken met Dalfsen
WoningtypeStavenVerspreide huizen Lemelerveld westDalfsen
Vrijstaand71,0%27,7%
Twee-onder-een-kap25,8%28,5%
Hoekwoning0,0%7,8%
Tussenwoning0,0%17,1%
Appartement1,1%17,6%
Onbekend type2,2%1,3%

Verspreide huizen Lemelerveld west Dalfsen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
72
27,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
447 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Lemelerveld

Alle buurten in Dalfsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.