Groenpeil

Den Hoorn in Delft

Buurt in wijk Wijk 14 Voordijkshoorn, gemeente Delft, postcodegebied 2614. 2.885 inwoners in 888 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 537 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
888
CBS 2025
Inwoners
2.885
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 603.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
96,1%
EP-Online, 537 gelabeld
Dekking energielabels
60,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Den Hoorn
Labelverdeling Den Hoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++2,2%12
A++3,2%17
A+27,7%149
A61,6%331
B1,1%6
C0,6%3
D0,6%3
E0,9%5
F0,9%5
G0,9%5
Totaal gelabeld100%537
Ter vergelijking: gemeente Delft
Ter vergelijking: gemeente Delft
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%534
A+++4,2%1.707
A++3,7%1.509
A+5,2%2.103
A23,7%9.561
B12,9%5.190
C23,4%9.415
D11,2%4.510
E6,8%2.748
F3,8%1.515
G3,8%1.520
Totaal gelabeld100%40.312
Energielabels Den Hoorn vergeleken met Delft
LabelStavenDen HoornDelft
A++++0,2%1,3%
A+++2,2%4,2%
A++3,2%3,7%
A+27,7%5,2%
A61,6%23,7%
B1,1%12,9%
C0,6%23,4%
D0,6%11,2%
E0,9%6,8%
F0,9%3,8%
G0,9%3,8%

Den Hoorn Delft

Deze verdeling gaat over de 60,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Den Hoorn vergeleken met Delft
BouwperiodeStavenDen HoornDelft
vóór 19453,4%16,8%
1945–19641,1%11,4%
1965–19740,4%22,0%
1975–19910,7%21,2%
1992–20050,7%7,6%
2006–201473,0%8,7%
2015 en later20,7%12,3%

Den Hoorn Delft

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 73,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Den Hoorn vergeleken met Delft
WoningtypeStavenDen HoornDelft
Vrijstaand5,6%0,6%
Twee-onder-een-kap23,6%3,3%
Hoekwoning5,2%3,1%
Tussenwoning38,5%18,6%
Appartement26,8%74,4%
Onbekend type0,2%0,1%

Den Hoorn Delft

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
587
66,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 17,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.438 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 14 Voordijkshoorn

Alle buurten in Delft

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.