Groenpeil

Kuyperwijk-Zuid in Delft

Buurt in wijk Wijk 14 Voordijkshoorn, gemeente Delft, postcodegebied 2614. 1.805 inwoners in 976 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 798 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
976
CBS 2025
Inwoners
1.805
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 302.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
69,4%
EP-Online, 798 gelabeld
Dekking energielabels
81,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kuyperwijk-Zuid
Labelverdeling Kuyperwijk-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++9,5%76
A+++5,3%42
A++0,8%6
A+0,4%3
A37,1%296
B16,4%131
C11,2%89
D5,9%47
E6,9%55
F3,3%26
G3,4%27
Totaal gelabeld100%798
Ter vergelijking: gemeente Delft
Ter vergelijking: gemeente Delft
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%534
A+++4,2%1.707
A++3,7%1.509
A+5,2%2.103
A23,7%9.561
B12,9%5.190
C23,4%9.415
D11,2%4.510
E6,8%2.748
F3,8%1.515
G3,8%1.520
Totaal gelabeld100%40.312
Energielabels Kuyperwijk-Zuid vergeleken met Delft
LabelStavenKuyperwijk-ZuidDelft
A++++9,5%1,3%
A+++5,3%4,2%
A++0,8%3,7%
A+0,4%5,2%
A37,1%23,7%
B16,4%12,9%
C11,2%23,4%
D5,9%11,2%
E6,9%6,8%
F3,3%3,8%
G3,4%3,8%

Kuyperwijk-Zuid Delft

Deze verdeling gaat over de 81,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kuyperwijk-Zuid vergeleken met Delft
BouwperiodeStavenKuyperwijk-ZuidDelft
vóór 19450,1%16,8%
1945–196476,9%11,4%
1965–19740,0%22,0%
1975–19910,0%21,2%
1992–20051,0%7,6%
2006–20146,5%8,7%
2015 en later15,4%12,3%

Kuyperwijk-Zuid Delft

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 76,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kuyperwijk-Zuid vergeleken met Delft
WoningtypeStavenKuyperwijk-ZuidDelft
Vrijstaand0,3%0,6%
Twee-onder-een-kap1,6%3,3%
Hoekwoning0,9%3,1%
Tussenwoning3,6%18,6%
Appartement93,6%74,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Kuyperwijk-Zuid Delft

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
105
10,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 17,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
425 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 14 Voordijkshoorn

Alle buurten in Delft

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.