Delft
Gemeente Delft in Zuid-Holland, 110.173 inwoners en 54.594 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 54.594
- CBS 2025
- Inwoners
- 110.173
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 352.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 51,1%
- van 40.312 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 73,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,3% | 534 |
| A+++ | 4,2% | 1.707 |
| A++ | 3,7% | 1.509 |
| A+ | 5,2% | 2.103 |
| A | 23,7% | 9.561 |
| B | 12,9% | 5.190 |
| C | 23,4% | 9.415 |
| D | 11,2% | 4.510 |
| E | 6,8% | 2.748 |
| F | 3,8% | 1.515 |
| G | 3,8% | 1.520 |
| Totaal gelabeld | 100% | 40.312 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,3% | 534 | |
| A+++ | 4,2% | 1.707 | |
| A++ | 3,7% | 1.509 | |
| A+ | 5,2% | 2.103 | |
| A | 23,7% | 9.561 | |
| B | 12,9% | 5.190 | |
| C | 23,4% | 9.415 | |
| D | 11,2% | 4.510 | |
| E | 6,8% | 2.748 | |
| F | 3,8% | 1.515 | |
| G | 3,8% | 1.520 |
Deze verdeling gaat over de 73,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 40.312 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,8% | 6.771 | |
| 1945–1964 | 11,4% | 4.587 | |
| 1965–1974 | 22,0% | 8.877 | |
| 1975–1991 | 21,2% | 8.530 | |
| 1992–2005 | 7,6% | 3.051 | |
| 2006–2014 | 8,7% | 3.520 | |
| 2015 en later | 12,3% | 4.976 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,6% | 226 | |
| Twee-onder-een-kap | 3,3% | 1.328 | |
| Hoekwoning | 3,1% | 1.248 | |
| Tussenwoning | 18,6% | 7.478 | |
| Appartement | 74,4% | 29.980 | |
| Onbekend type | 0,1% | 52 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 9.626
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 31,6 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 17,6
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 459
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Delft
70 buurten met voldoende data. 21 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Delft
- Postcodegebied 2611 Delft
- Postcodegebied 2612 Delft
- Postcodegebied 2613 Delft
- Postcodegebied 2614 Delft
- Postcodegebied 2622 Delft
- Postcodegebied 2623 Delft
- Postcodegebied 2624 Delft
- Postcodegebied 2625 Delft
- Postcodegebied 2627 Delft
- Postcodegebied 2628 Delft
- Postcodegebied 2629 Delft
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 73,8% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.