Groenpeil

In de Veste in Delft

Buurt in wijk Wijk 11 Binnenstad, gemeente Delft, postcodegebied 2611. 1.135 inwoners in 697 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 479 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
697
CBS 2025
Inwoners
1.135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 358.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
40,9%
EP-Online, 479 gelabeld
Dekking energielabels
68,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling In de Veste
Labelverdeling In de Veste
LabelAandeelWoningen
A+++4,0%19
A++1,9%9
A+12,5%60
A11,5%55
B11,1%53
C34,2%164
D11,9%57
E6,3%30
F2,9%14
G3,8%18
Totaal gelabeld100%479
Ter vergelijking: gemeente Delft
Ter vergelijking: gemeente Delft
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%534
A+++4,2%1.707
A++3,7%1.509
A+5,2%2.103
A23,7%9.561
B12,9%5.190
C23,4%9.415
D11,2%4.510
E6,8%2.748
F3,8%1.515
G3,8%1.520
Totaal gelabeld100%40.312
Energielabels In de Veste vergeleken met Delft
LabelStavenIn de VesteDelft
A++++0,0%1,3%
A+++4,0%4,2%
A++1,9%3,7%
A+12,5%5,2%
A11,5%23,7%
B11,1%12,9%
C34,2%23,4%
D11,9%11,2%
E6,3%6,8%
F2,9%3,8%
G3,8%3,8%

In de Veste Delft

Deze verdeling gaat over de 68,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes In de Veste vergeleken met Delft
BouwperiodeStavenIn de VesteDelft
vóór 194528,0%16,8%
1945–19640,0%11,4%
1965–19743,3%22,0%
1975–199145,7%21,2%
1992–20051,0%7,6%
2006–20144,8%8,7%
2015 en later17,1%12,3%

In de Veste Delft

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 45,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes In de Veste vergeleken met Delft
WoningtypeStavenIn de VesteDelft
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap1,3%3,3%
Hoekwoning2,7%3,1%
Tussenwoning17,7%18,6%
Appartement78,1%74,4%
Onbekend type0,2%0,1%

In de Veste Delft

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
7,0%
CBS 2024
Installaties
29
4,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 17,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
84 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 11 Binnenstad

Alle buurten in Delft

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.