Postcodegebied 2611 Delft
Postcodegebied 2611 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Delft, gemeente Delft. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2611 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.485
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 435.388
- CBS 2025
- Label A of B
- 41,4%
- EP-Online, 4.485 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 43
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 |
| A+++ | 5,3% | 239 |
| A++ | 1,5% | 68 |
| A+ | 4,0% | 180 |
| A | 17,9% | 802 |
| B | 12,6% | 563 |
| C | 25,3% | 1.136 |
| D | 10,8% | 486 |
| E | 9,3% | 416 |
| F | 5,5% | 247 |
| G | 7,7% | 345 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.485 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 3 | |
| A+++ | 5,3% | 239 | |
| A++ | 1,5% | 68 | |
| A+ | 4,0% | 180 | |
| A | 17,9% | 802 | |
| B | 12,6% | 563 | |
| C | 25,3% | 1.136 | |
| D | 10,8% | 486 | |
| E | 9,3% | 416 | |
| F | 5,5% | 247 | |
| G | 7,7% | 345 |
Deze verdeling gaat over 4.485 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 44,8% | 2.009 | |
| 1945–1964 | 1,6% | 72 | |
| 1965–1974 | 0,9% | 41 | |
| 1975–1991 | 32,0% | 1.436 | |
| 1992–2005 | 4,6% | 205 | |
| 2006–2014 | 4,3% | 194 | |
| 2015 en later | 11,8% | 528 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2611
- Centrum 1.367 woningen
- Centrum-Noord 488 woningen
- Centrum-Oost 1.180 woningen
- Centrum-West 1.197 woningen
- Centrum-Zuidoost 382 woningen
- Centrum-Zuidwest 813 woningen
- In de Veste 697 woningen
- Stationsbuurt 439 woningen
- Zuidpoort 585 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.