Groenpeil

Indische Buurt-Noord in Delft

Buurt in wijk Wijk 12 Vrijenban, gemeente Delft, postcodegebied 2612. 420 inwoners in 270 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 214 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 19,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,4%.

Woningen
270
CBS 2025
Inwoners
420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 287.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
17,0%
CBS 2025
Label A of B
19,2%
EP-Online, 214 gelabeld
Dekking energielabels
79,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Indische Buurt-Noord
Labelverdeling Indische Buurt-Noord
LabelAandeelWoningen
A++9,3%20
A+1,4%3
A2,3%5
B6,1%13
C22,4%48
D21,0%45
E20,6%44
F15,0%32
G1,9%4
Totaal gelabeld100%214
Ter vergelijking: gemeente Delft
Ter vergelijking: gemeente Delft
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%431
A+++4,1%1.626
A++3,9%1.547
A+4,2%1.659
A23,4%9.329
B12,9%5.134
C23,6%9.437
D11,2%4.478
E7,0%2.782
F3,9%1.569
G4,8%1.926
Totaal gelabeld100%39.918
Energielabels Indische Buurt-Noord vergeleken met Delft
LabelStavenIndische Buurt-NoordDelft
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%4,1%
A++9,3%3,9%
A+1,4%4,2%
A2,3%23,4%
B6,1%12,9%
C22,4%23,6%
D21,0%11,2%
E20,6%7,0%
F15,0%3,9%
G1,9%4,8%

Indische Buurt-Noord Delft

Deze verdeling gaat over de 79,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Indische Buurt-Noord vergeleken met Delft
BouwperiodeStavenIndische Buurt-NoordDelft
vóór 194569,2%17,0%
1945–19648,9%11,3%
1965–19740,5%22,1%
1975–199121,5%21,1%
1992–20050,0%7,6%
2006–20140,0%8,8%
2015 en later0,0%12,0%

Indische Buurt-Noord Delft

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 69,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Indische Buurt-Noord vergeleken met Delft
WoningtypeStavenIndische Buurt-NoordDelft
Vrijstaand0,5%0,6%
Twee-onder-een-kap0,9%3,4%
Hoekwoning15,4%3,0%
Tussenwoning73,8%18,6%
Appartement9,3%74,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Indische Buurt-Noord Delft

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
23
8,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 17,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
29 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 12 Vrijenban

Alle buurten in Delft

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.