Postcodegebied 2612 Delft
Postcodegebied 2612 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Delft, gemeente Delft. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2612 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.400
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 374.808
- CBS 2025
- Label A of B
- 35,3%
- EP-Online, 3.400 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 51
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,1% | 104 |
| A+++ | 2,8% | 96 |
| A++ | 4,4% | 150 |
| A+ | 1,3% | 43 |
| A | 13,1% | 445 |
| B | 10,6% | 362 |
| C | 31,6% | 1.073 |
| D | 13,7% | 467 |
| E | 10,3% | 351 |
| F | 5,9% | 202 |
| G | 3,1% | 107 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.400 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,1% | 104 | |
| A+++ | 2,8% | 96 | |
| A++ | 4,4% | 150 | |
| A+ | 1,3% | 43 | |
| A | 13,1% | 445 | |
| B | 10,6% | 362 | |
| C | 31,6% | 1.073 | |
| D | 13,7% | 467 | |
| E | 10,3% | 351 | |
| F | 5,9% | 202 | |
| G | 3,1% | 107 |
Deze verdeling gaat over 3.400 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 33,3% | 1.131 | |
| 1945–1964 | 26,6% | 903 | |
| 1965–1974 | 2,4% | 80 | |
| 1975–1991 | 14,9% | 507 | |
| 1992–2005 | 7,8% | 265 | |
| 2006–2014 | 5,8% | 197 | |
| 2015 en later | 9,3% | 317 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2612
- Bedrijventerrein Haagweg 53 woningen
- Biesland 551 woningen
- Bomenwijk 516 woningen
- Heilige Land 1.127 woningen
- Indische Buurt-Noord 270 woningen
- Indische Buurt-Zuid 1.071 woningen
- Koepoort 741 woningen
- Sint Joris 167 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.