Groenpeil

Vogelbuurt-Oost in Delft

Buurt in wijk Wijk 23 Tanthof-Oost, gemeente Delft, postcodegebied 2623. 1.330 inwoners in 678 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 494 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,4%.

Woningen
678
CBS 2025
Inwoners
1.330
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 321.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
37,0%
CBS 2025
Label A of B
38,3%
EP-Online, 494 gelabeld
Dekking energielabels
72,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelbuurt-Oost
Labelverdeling Vogelbuurt-Oost
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A13,8%68
B24,3%120
C33,2%164
D23,5%116
E3,2%16
F1,4%7
G0,4%2
Totaal gelabeld100%494
Ter vergelijking: gemeente Delft
Ter vergelijking: gemeente Delft
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%431
A+++4,1%1.626
A++3,9%1.547
A+4,2%1.659
A23,4%9.329
B12,9%5.134
C23,6%9.437
D11,2%4.478
E7,0%2.782
F3,9%1.569
G4,8%1.926
Totaal gelabeld100%39.918
Energielabels Vogelbuurt-Oost vergeleken met Delft
LabelStavenVogelbuurt-OostDelft
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%4,1%
A++0,2%3,9%
A+0,0%4,2%
A13,8%23,4%
B24,3%12,9%
C33,2%23,6%
D23,5%11,2%
E3,2%7,0%
F1,4%3,9%
G0,4%4,8%

Vogelbuurt-Oost Delft

Deze verdeling gaat over de 72,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelbuurt-Oost vergeleken met Delft
BouwperiodeStavenVogelbuurt-OostDelft
vóór 19450,0%17,0%
1945–19640,0%11,3%
1965–19740,0%22,1%
1975–1991100,0%21,1%
1992–20050,0%7,6%
2006–20140,0%8,8%
2015 en later0,0%12,0%

Vogelbuurt-Oost Delft

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelbuurt-Oost vergeleken met Delft
WoningtypeStavenVogelbuurt-OostDelft
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap6,5%3,4%
Hoekwoning6,9%3,0%
Tussenwoning30,2%18,6%
Appartement56,5%74,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Vogelbuurt-Oost Delft

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
131
19,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 17,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
304 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 23 Tanthof-Oost

Alle buurten in Delft

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.