Groenpeil

Vogelbuurt-West in Delft

Buurt in wijk Wijk 23 Tanthof-Oost, gemeente Delft, postcodegebied 2623. 1.975 inwoners in 975 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 642 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
975
CBS 2025
Inwoners
1.975
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 323.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
47,0%
CBS 2025
Label A of B
38,3%
EP-Online, 642 gelabeld
Dekking energielabels
65,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vogelbuurt-West
Labelverdeling Vogelbuurt-West
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,5%3
A15,4%99
B22,3%143
C43,0%276
D3,6%23
E2,3%15
F9,8%63
G3,0%19
Totaal gelabeld100%642
Ter vergelijking: gemeente Delft
Ter vergelijking: gemeente Delft
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%534
A+++4,2%1.707
A++3,7%1.509
A+5,2%2.103
A23,7%9.561
B12,9%5.190
C23,4%9.415
D11,2%4.510
E6,8%2.748
F3,8%1.515
G3,8%1.520
Totaal gelabeld100%40.312
Energielabels Vogelbuurt-West vergeleken met Delft
LabelStavenVogelbuurt-WestDelft
A++++0,0%1,3%
A+++0,0%4,2%
A++0,2%3,7%
A+0,5%5,2%
A15,4%23,7%
B22,3%12,9%
C43,0%23,4%
D3,6%11,2%
E2,3%6,8%
F9,8%3,8%
G3,0%3,8%

Vogelbuurt-West Delft

Deze verdeling gaat over de 65,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelbuurt-West vergeleken met Delft
BouwperiodeStavenVogelbuurt-WestDelft
vóór 19450,0%16,8%
1945–19640,0%11,4%
1965–19740,0%22,0%
1975–199199,5%21,2%
1992–20050,5%7,6%
2006–20140,0%8,7%
2015 en later0,0%12,3%

Vogelbuurt-West Delft

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vogelbuurt-West vergeleken met Delft
WoningtypeStavenVogelbuurt-WestDelft
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap5,9%3,3%
Hoekwoning4,7%3,1%
Tussenwoning28,2%18,6%
Appartement61,2%74,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Vogelbuurt-West Delft

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
202
20,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 17,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
615 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 23 Tanthof-Oost

Alle buurten in Delft

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.