Groenpeil

Bergkwartier in Deventer

Buurt in wijk Binnenstad, gemeente Deventer, postcodegebied 7411. 670 inwoners in 436 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 309 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
436
CBS 2025
Inwoners
670
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 362.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
43,4%
EP-Online, 309 gelabeld
Dekking energielabels
70,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bergkwartier
Labelverdeling Bergkwartier
LabelAandeelWoningen
A+1,0%3
A15,5%48
B26,9%83
C28,8%89
D8,7%27
E9,7%30
F3,2%10
G6,1%19
Totaal gelabeld100%309
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874
Totaal gelabeld100%32.798
Energielabels Bergkwartier vergeleken met Deventer
LabelStavenBergkwartierDeventer
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%5,3%
A++0,0%2,4%
A+1,0%4,0%
A15,5%34,7%
B26,9%16,0%
C28,8%19,8%
D8,7%6,8%
E9,7%4,3%
F3,2%3,2%
G6,1%2,7%

Bergkwartier Deventer

Deze verdeling gaat over de 70,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bergkwartier vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenBergkwartierDeventer
vóór 194559,2%19,0%
1945–19646,1%14,9%
1965–19741,6%13,4%
1975–199126,9%17,3%
1992–20054,5%17,5%
2006–20140,6%7,6%
2015 en later1,0%10,3%

Bergkwartier Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 59,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bergkwartier vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenBergkwartierDeventer
Vrijstaand0,3%7,0%
Twee-onder-een-kap3,2%15,3%
Hoekwoning7,1%7,7%
Tussenwoning17,5%30,1%
Appartement71,8%39,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Bergkwartier Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
3,0%
CBS 2024
Installaties
9
2,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
20 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Binnenstad

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.