Groenpeil

Singel in Deventer

Buurt in wijk Binnenstad, gemeente Deventer, postcodegebied 7411. 1.390 inwoners in 755 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 629 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
755
CBS 2025
Inwoners
1.390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 383.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
39,0%
CBS 2025
Label A of B
67,7%
EP-Online, 629 gelabeld
Dekking energielabels
83,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Singel
Labelverdeling Singel
LabelAandeelWoningen
A++1,0%6
A+6,8%43
A46,7%294
B13,2%83
C16,4%103
D6,4%40
E4,0%25
F1,7%11
G3,8%24
Totaal gelabeld100%629
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874
Totaal gelabeld100%32.798
Energielabels Singel vergeleken met Deventer
LabelStavenSingelDeventer
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%5,3%
A++1,0%2,4%
A+6,8%4,0%
A46,7%34,7%
B13,2%16,0%
C16,4%19,8%
D6,4%6,8%
E4,0%4,3%
F1,7%3,2%
G3,8%2,7%

Singel Deventer

Deze verdeling gaat over de 83,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Singel vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenSingelDeventer
vóór 194524,0%19,0%
1945–19641,0%14,9%
1965–19740,0%13,4%
1975–199149,3%17,3%
1992–200518,9%17,5%
2006–20144,8%7,6%
2015 en later2,1%10,3%

Singel Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 49,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Singel vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenSingelDeventer
Vrijstaand1,1%7,0%
Twee-onder-een-kap1,4%15,3%
Hoekwoning1,7%7,7%
Tussenwoning7,9%30,1%
Appartement87,1%39,9%
Onbekend type0,6%0,1%

Singel Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
64
8,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
171 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
73 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Binnenstad

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.