Groenpeil

Essenerveld in Deventer

Buurt in wijk Colmschate-Zuid, gemeente Deventer, postcodegebied 7421. 1.355 inwoners in 561 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 296 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,7%.

Woningen
561
CBS 2025
Inwoners
1.355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 426.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
76,7%
EP-Online, 296 gelabeld
Dekking energielabels
52,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Essenerveld
Labelverdeling Essenerveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%2
A++0,3%1
A+1,7%5
A39,5%117
B34,5%102
C23,3%69
Totaal gelabeld100%296
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%278
A+++5,1%1.653
A++2,3%739
A+3,9%1.257
A34,1%11.118
B16,5%5.392
C20,0%6.510
D6,9%2.244
E4,4%1.423
F3,3%1.083
G2,7%885
Totaal gelabeld100%32.582
Energielabels Essenerveld vergeleken met Deventer
LabelStavenEssenerveldDeventer
A++++0,7%0,9%
A+++0,0%5,1%
A++0,3%2,3%
A+1,7%3,9%
A39,5%34,1%
B34,5%16,5%
C23,3%20,0%
D0,0%6,9%
E0,0%4,4%
F0,0%3,3%
G0,0%2,7%

Essenerveld Deventer

Deze verdeling gaat over de 52,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Essenerveld vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenEssenerveldDeventer
vóór 19450,0%18,8%
1945–19640,0%15,0%
1965–19740,0%13,5%
1975–199143,9%17,4%
1992–200556,1%17,7%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later0,0%10,0%

Essenerveld Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 56,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Essenerveld vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenEssenerveldDeventer
Vrijstaand22,3%7,0%
Twee-onder-een-kap26,7%15,6%
Hoekwoning3,4%7,4%
Tussenwoning27,4%30,2%
Appartement20,3%39,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Essenerveld Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
247
44,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.029 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Colmschate-Zuid

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.