Groenpeil

Swormink in Deventer

Buurt in wijk Colmschate-Zuid, gemeente Deventer, postcodegebied 7421. 1.505 inwoners in 594 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 409 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
594
CBS 2025
Inwoners
1.505
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 410.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
96,3%
EP-Online, 409 gelabeld
Dekking energielabels
68,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Swormink
Labelverdeling Swormink
LabelAandeelWoningen
A+++15,2%62
A++0,7%3
A+1,5%6
A35,5%145
B43,5%178
C3,7%15
Totaal gelabeld100%409
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874
Totaal gelabeld100%32.798
Energielabels Swormink vergeleken met Deventer
LabelStavenSworminkDeventer
A++++0,0%0,9%
A+++15,2%5,3%
A++0,7%2,4%
A+1,5%4,0%
A35,5%34,7%
B43,5%16,0%
C3,7%19,8%
D0,0%6,8%
E0,0%4,3%
F0,0%3,2%
G0,0%2,7%

Swormink Deventer

Deze verdeling gaat over de 68,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Swormink vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenSworminkDeventer
vóór 19450,0%19,0%
1945–19640,0%14,9%
1965–19740,0%13,4%
1975–19910,2%17,3%
1992–200586,1%17,5%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later13,7%10,3%

Swormink Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 86,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Swormink vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenSworminkDeventer
Vrijstaand18,1%7,0%
Twee-onder-een-kap21,0%15,3%
Hoekwoning5,9%7,7%
Tussenwoning31,1%30,1%
Appartement23,7%39,9%
Onbekend type0,2%0,1%

Swormink Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
245
41,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.059 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Colmschate-Zuid

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.