Groenpeil

Het Jeurlink in Deventer

Buurt in wijk Colmschate-Vijfhoek, gemeente Deventer, postcodegebied 7424 en postcodegebied 7425. 2.015 inwoners in 762 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 458 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
762
CBS 2025
Inwoners
2.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 401.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
98,7%
EP-Online, 458 gelabeld
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Het Jeurlink
Labelverdeling Het Jeurlink
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%2
A++1,3%6
A+8,1%37
A72,9%334
B15,9%73
C1,3%6
Totaal gelabeld100%458
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874
Totaal gelabeld100%32.798
Energielabels Het Jeurlink vergeleken met Deventer
LabelStavenHet JeurlinkDeventer
A++++0,0%0,9%
A+++0,4%5,3%
A++1,3%2,4%
A+8,1%4,0%
A72,9%34,7%
B15,9%16,0%
C1,3%19,8%
D0,0%6,8%
E0,0%4,3%
F0,0%3,2%
G0,0%2,7%

Het Jeurlink Deventer

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Jeurlink vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenHet JeurlinkDeventer
vóór 19450,0%19,0%
1945–19640,0%14,9%
1965–19740,2%13,4%
1975–19910,0%17,3%
1992–200598,9%17,5%
2006–20140,9%7,6%
2015 en later0,0%10,3%

Het Jeurlink Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 98,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Het Jeurlink vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenHet JeurlinkDeventer
Vrijstaand10,9%7,0%
Twee-onder-een-kap26,4%15,3%
Hoekwoning7,9%7,7%
Tussenwoning43,7%30,1%
Appartement11,1%39,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Het Jeurlink Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
246
32,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
915 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Colmschate-Vijfhoek

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.