Groenpeil

Steinvoorde in Deventer

Buurt in wijk Colmschate-Vijfhoek, gemeente Deventer, postcodegebied 7425. 1.745 inwoners in 698 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 420 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
698
CBS 2025
Inwoners
1.745
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
97,6%
EP-Online, 420 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Steinvoorde
Labelverdeling Steinvoorde
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%4
A++0,7%3
A+1,2%5
A49,8%209
B45,0%189
C2,4%10
Totaal gelabeld100%420
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874
Totaal gelabeld100%32.798
Energielabels Steinvoorde vergeleken met Deventer
LabelStavenSteinvoordeDeventer
A++++0,0%0,9%
A+++1,0%5,3%
A++0,7%2,4%
A+1,2%4,0%
A49,8%34,7%
B45,0%16,0%
C2,4%19,8%
D0,0%6,8%
E0,0%4,3%
F0,0%3,2%
G0,0%2,7%

Steinvoorde Deventer

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Steinvoorde vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenSteinvoordeDeventer
vóór 19450,0%19,0%
1945–19640,0%14,9%
1965–19740,0%13,4%
1975–19910,0%17,3%
1992–200598,8%17,5%
2006–20141,0%7,6%
2015 en later0,2%10,3%

Steinvoorde Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 98,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Steinvoorde vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenSteinvoordeDeventer
Vrijstaand7,9%7,0%
Twee-onder-een-kap22,6%15,3%
Hoekwoning7,4%7,7%
Tussenwoning44,5%30,1%
Appartement17,6%39,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Steinvoorde Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
195
27,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
732 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Colmschate-Vijfhoek

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.