Groenpeil

Rollecatekwartier in Deventer

Buurt in wijk Keizerslanden, gemeente Deventer, postcodegebied 7415. 2.035 inwoners in 837 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 597 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,7%.

Woningen
837
CBS 2025
Inwoners
2.035
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 452.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
69,3%
EP-Online, 597 gelabeld
Dekking energielabels
71,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rollecatekwartier
Labelverdeling Rollecatekwartier
LabelAandeelWoningen
A++++7,0%42
A+++44,6%266
A++0,5%3
A+1,3%8
A11,2%67
B4,7%28
C13,9%83
D7,4%44
E4,0%24
F3,2%19
G2,2%13
Totaal gelabeld100%597
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%278
A+++5,1%1.653
A++2,3%739
A+3,9%1.257
A34,1%11.118
B16,5%5.392
C20,0%6.510
D6,9%2.244
E4,4%1.423
F3,3%1.083
G2,7%885
Totaal gelabeld100%32.582
Energielabels Rollecatekwartier vergeleken met Deventer
LabelStavenRollecatekwartierDeventer
A++++7,0%0,9%
A+++44,6%5,1%
A++0,5%2,3%
A+1,3%3,9%
A11,2%34,1%
B4,7%16,5%
C13,9%20,0%
D7,4%6,9%
E4,0%4,4%
F3,2%3,3%
G2,2%2,7%

Rollecatekwartier Deventer

Deze verdeling gaat over de 71,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rollecatekwartier vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenRollecatekwartierDeventer
vóór 194531,7%18,8%
1945–196422,3%15,0%
1965–19743,4%13,5%
1975–19910,5%17,4%
1992–20051,2%17,7%
2006–20143,2%7,6%
2015 en later37,9%10,0%

Rollecatekwartier Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rollecatekwartier vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenRollecatekwartierDeventer
Vrijstaand9,4%7,0%
Twee-onder-een-kap19,8%15,6%
Hoekwoning11,7%7,4%
Tussenwoning30,0%30,2%
Appartement29,1%39,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Rollecatekwartier Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
213
25,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
742 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Keizerslanden

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.