Groenpeil

Steenbrugge in Deventer

Buurt in wijk Keizerslanden, gemeente Deventer, postcodegebied 7415. 1.635 inwoners in 559 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 887 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
559
CBS 2025
Inwoners
1.635
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 491.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 887 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Steenbrugge
Labelverdeling Steenbrugge
LabelAandeelWoningen
A++++10,4%92
A+++48,0%426
A++3,8%34
A+0,2%2
A37,5%333
Totaal gelabeld100%887
Ter vergelijking: gemeente Deventer
Ter vergelijking: gemeente Deventer
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%298
A+++5,3%1.730
A++2,4%779
A+4,0%1.323
A34,7%11.378
B16,0%5.235
C19,8%6.509
D6,8%2.214
E4,3%1.402
F3,2%1.056
G2,7%874
Totaal gelabeld100%32.798
Energielabels Steenbrugge vergeleken met Deventer
LabelStavenSteenbruggeDeventer
A++++10,4%0,9%
A+++48,0%5,3%
A++3,8%2,4%
A+0,2%4,0%
A37,5%34,7%
B0,0%16,0%
C0,0%19,8%
D0,0%6,8%
E0,0%4,3%
F0,0%3,2%
G0,0%2,7%

Steenbrugge Deventer

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Steenbrugge vergeleken met Deventer
BouwperiodeStavenSteenbruggeDeventer
vóór 19450,0%19,0%
1945–19640,0%14,9%
1965–19740,0%13,4%
1975–19910,0%17,3%
1992–20050,0%17,5%
2006–20142,8%7,6%
2015 en later97,2%10,3%

Steenbrugge Deventer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 97,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Steenbrugge vergeleken met Deventer
WoningtypeStavenSteenbruggeDeventer
Vrijstaand2,4%7,0%
Twee-onder-een-kap20,7%15,3%
Hoekwoning18,9%7,7%
Tussenwoning50,5%30,1%
Appartement6,8%39,9%
Onbekend type0,7%0,1%

Steenbrugge Deventer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
100,0%
CBS 2024
Installaties
303
54,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.156 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
30 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Keizerslanden

Alle buurten in Deventer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.