Groenpeil

Stad van de Zon in Dijk en Waard

Buurt in wijk Stad van de Zon, gemeente Dijk en Waard, postcodegebied 1704 en postcodegebied 1705. 4.335 inwoners in 1.715 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.173 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 76,0%.

Woningen
1.715
CBS 2025
Inwoners
4.335
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 438.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
99,0%
EP-Online, 1.173 gelabeld
Dekking energielabels
68,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Stad van de Zon
Labelverdeling Stad van de Zon
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,4%5
A++6,6%77
A+18,6%218
A67,8%795
B5,5%65
C0,5%6
D0,5%6
Totaal gelabeld100%1.173
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%384
A+++4,6%1.166
A++7,1%1.806
A+7,5%1.912
A40,2%10.210
B15,0%3.808
C17,1%4.337
D3,9%983
E1,3%324
F0,8%203
G1,0%249
Totaal gelabeld100%25.382
Energielabels Stad van de Zon vergeleken met Dijk en Waard
LabelStavenStad van de ZonDijk en Waard
A++++0,1%1,5%
A+++0,4%4,6%
A++6,6%7,1%
A+18,6%7,5%
A67,8%40,2%
B5,5%15,0%
C0,5%17,1%
D0,5%3,9%
E0,0%1,3%
F0,0%0,8%
G0,0%1,0%

Stad van de Zon Dijk en Waard

Deze verdeling gaat over de 68,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Stad van de Zon vergeleken met Dijk en Waard
BouwperiodeStavenStad van de ZonDijk en Waard
vóór 19450,0%4,2%
1945–19640,0%3,3%
1965–19740,0%14,9%
1975–19910,0%21,2%
1992–200535,3%24,8%
2006–201460,5%15,5%
2015 en later4,2%16,1%

Stad van de Zon Dijk en Waard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 60,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Stad van de Zon vergeleken met Dijk en Waard
WoningtypeStavenStad van de ZonDijk en Waard
Vrijstaand8,6%13,7%
Twee-onder-een-kap14,1%16,6%
Hoekwoning3,1%7,3%
Tussenwoning32,1%32,7%
Appartement42,2%29,2%
Onbekend type0,0%0,5%

Stad van de Zon Dijk en Waard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
1.086
63,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.095 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
22
42 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Stad van de Zon

Alle buurten in Dijk en Waard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.