Groenpeil

Centrum Ede in Ede

Buurt in wijk Ede-Oost, gemeente Ede, postcodegebied 6711. 4.075 inwoners in 2.527 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.928 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,1%.

Woningen
2.527
CBS 2025
Inwoners
4.075
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 289.000
CBS 2025, gemeente € 438.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
68,2%
EP-Online, 1.928 gelabeld
Dekking energielabels
76,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrum Ede
Labelverdeling Centrum Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%4
A+++1,8%34
A++6,6%128
A+3,2%62
A39,1%754
B17,2%332
C20,1%387
D4,6%88
E2,9%56
F2,0%38
G2,3%45
Totaal gelabeld100%1.928
Ter vergelijking: gemeente Ede
Ter vergelijking: gemeente Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%167
A+++3,5%1.247
A++4,6%1.619
A+6,0%2.111
A35,5%12.530
B16,0%5.664
C20,2%7.127
D6,1%2.140
E3,5%1.230
F1,9%656
G2,3%828
Totaal gelabeld100%35.319
Energielabels Centrum Ede vergeleken met Ede
LabelStavenCentrum EdeEde
A++++0,2%0,5%
A+++1,8%3,5%
A++6,6%4,6%
A+3,2%6,0%
A39,1%35,5%
B17,2%16,0%
C20,1%20,2%
D4,6%6,1%
E2,9%3,5%
F2,0%1,9%
G2,3%2,3%

Centrum Ede Ede

Deze verdeling gaat over de 76,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum Ede vergeleken met Ede
BouwperiodeStavenCentrum EdeEde
vóór 194516,5%7,3%
1945–19644,8%12,0%
1965–19746,7%16,6%
1975–199127,6%20,9%
1992–200517,6%14,6%
2006–201410,3%11,6%
2015 en later16,4%17,0%

Centrum Ede Ede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrum Ede vergeleken met Ede
WoningtypeStavenCentrum EdeEde
Vrijstaand4,8%12,7%
Twee-onder-een-kap2,5%16,3%
Hoekwoning0,8%5,8%
Tussenwoning2,5%25,2%
Appartement89,3%37,3%
Onbekend type0,0%2,7%

Centrum Ede Ede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
165
6,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
639 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
24
77 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Ede-Oost

Alle buurten in Ede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.