Groenpeil

Komponistenbuurt in Ede

Buurt in wijk Ede-Oost, gemeente Ede, postcodegebied 6711. 1.825 inwoners in 838 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 498 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,8%.

Woningen
838
CBS 2025
Inwoners
1.825
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 494.000
CBS 2025, gemeente € 438.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
48,0%
EP-Online, 498 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Komponistenbuurt
Labelverdeling Komponistenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++0,4%2
A++0,2%1
A+0,2%1
A31,1%155
B15,9%79
C30,7%153
D8,4%42
E5,8%29
F4,0%20
G3,0%15
Totaal gelabeld100%498
Ter vergelijking: gemeente Ede
Ter vergelijking: gemeente Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%195
A+++3,6%1.288
A++4,7%1.675
A+6,3%2.218
A35,4%12.508
B16,2%5.727
C19,9%7.020
D5,9%2.088
E3,3%1.166
F1,8%653
G2,3%816
Totaal gelabeld100%35.354
Energielabels Komponistenbuurt vergeleken met Ede
LabelStavenKomponistenbuurtEde
A++++0,2%0,6%
A+++0,4%3,6%
A++0,2%4,7%
A+0,2%6,3%
A31,1%35,4%
B15,9%16,2%
C30,7%19,9%
D8,4%5,9%
E5,8%3,3%
F4,0%1,8%
G3,0%2,3%

Komponistenbuurt Ede

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Komponistenbuurt vergeleken met Ede
BouwperiodeStavenKomponistenbuurtEde
vóór 19456,0%7,3%
1945–196410,6%12,0%
1965–197435,7%16,5%
1975–199136,1%20,9%
1992–20057,4%14,5%
2006–20144,0%11,5%
2015 en later0,0%17,3%

Komponistenbuurt Ede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 36,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Komponistenbuurt vergeleken met Ede
WoningtypeStavenKomponistenbuurtEde
Vrijstaand18,9%12,7%
Twee-onder-een-kap16,5%16,1%
Hoekwoning3,6%6,1%
Tussenwoning11,2%25,2%
Appartement49,8%37,2%
Onbekend type0,0%2,7%

Komponistenbuurt Ede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
215
25,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
904 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Ede-Oost

Alle buurten in Ede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.