Groenpeil

Gijzenrooi in Eindhoven

Buurt in wijk Putten, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5645 en postcodegebied 5646. 1.745 inwoners in 731 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 390 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
731
CBS 2025
Inwoners
1.745
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 620.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
79,2%
EP-Online, 390 gelabeld
Dekking energielabels
53,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Gijzenrooi
Labelverdeling Gijzenrooi
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++1,3%5
A+1,3%5
A45,9%179
B30,5%119
C20,8%81
Totaal gelabeld100%390
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%604
A+++3,3%3.089
A++4,2%3.915
A+6,7%6.199
A32,7%30.217
B14,5%13.387
C21,1%19.546
D8,6%7.991
E4,3%4.005
F2,4%2.211
G1,4%1.269
Totaal gelabeld100%92.433
Energielabels Gijzenrooi vergeleken met Eindhoven
LabelStavenGijzenrooiEindhoven
A++++0,0%0,7%
A+++0,3%3,3%
A++1,3%4,2%
A+1,3%6,7%
A45,9%32,7%
B30,5%14,5%
C20,8%21,1%
D0,0%8,6%
E0,0%4,3%
F0,0%2,4%
G0,0%1,4%

Gijzenrooi Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 53,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Gijzenrooi vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenGijzenrooiEindhoven
vóór 19450,0%12,0%
1945–19640,0%19,7%
1965–19740,0%16,6%
1975–199149,7%18,8%
1992–200550,3%11,1%
2006–20140,0%8,4%
2015 en later0,0%13,5%

Gijzenrooi Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 50,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Gijzenrooi vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenGijzenrooiEindhoven
Vrijstaand25,9%3,8%
Twee-onder-een-kap35,9%8,8%
Hoekwoning5,4%6,5%
Tussenwoning31,0%32,7%
Appartement1,8%48,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Gijzenrooi Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
71,0%
CBS 2024
Installaties
413
56,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.723 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Putten

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.