Groenpeil

Woensel-West in Eindhoven

Buurt in wijk Erp, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5621. 5.895 inwoners in 2.571 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.093 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,6%.

Woningen
2.571
CBS 2025
Inwoners
5.895
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 339.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
25,0%
CBS 2025
Label A of B
77,7%
EP-Online, 2.093 gelabeld
Dekking energielabels
81,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Woensel-West
Labelverdeling Woensel-West
LabelAandeelWoningen
A+++7,3%152
A++2,6%55
A+14,5%304
A45,3%948
B8,0%167
C6,8%143
D5,6%118
E3,8%79
F4,9%103
G1,1%24
Totaal gelabeld100%2.093
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%640
A+++3,7%3.408
A++4,3%3.978
A+6,9%6.415
A32,7%30.399
B14,4%13.384
C20,9%19.468
D8,5%7.884
E4,2%3.940
F2,3%2.175
G1,4%1.259
Totaal gelabeld100%92.950
Energielabels Woensel-West vergeleken met Eindhoven
LabelStavenWoensel-WestEindhoven
A++++0,0%0,7%
A+++7,3%3,7%
A++2,6%4,3%
A+14,5%6,9%
A45,3%32,7%
B8,0%14,4%
C6,8%20,9%
D5,6%8,5%
E3,8%4,2%
F4,9%2,3%
G1,1%1,4%

Woensel-West Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 81,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Woensel-West vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenWoensel-WestEindhoven
vóór 194525,8%12,0%
1945–196410,6%19,6%
1965–19742,3%16,5%
1975–19910,8%18,7%
1992–200511,0%11,1%
2006–201422,1%8,3%
2015 en later27,3%13,7%

Woensel-West Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 27,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Woensel-West vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenWoensel-WestEindhoven
Vrijstaand1,0%3,8%
Twee-onder-een-kap8,8%8,6%
Hoekwoning6,4%6,6%
Tussenwoning47,3%32,6%
Appartement36,5%48,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Woensel-West Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
769
29,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.227 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
23
66 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Erp

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.