Groenpeil

Kronehoef in Eindhoven

Buurt in wijk Erp, gemeente Eindhoven, postcodegebied 5622 en postcodegebied 5623. 4.675 inwoners in 2.769 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.281 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,6%.

Woningen
2.769
CBS 2025
Inwoners
4.675
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 302.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
28,0%
CBS 2025
Label A of B
63,2%
EP-Online, 2.281 gelabeld
Dekking energielabels
82,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kronehoef
Labelverdeling Kronehoef
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%1
A+++2,3%53
A++3,6%82
A+7,4%168
A40,1%914
B9,8%224
C18,9%432
D7,4%169
E4,4%100
F3,3%76
G2,7%62
Totaal gelabeld100%2.281
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
Ter vergelijking: gemeente Eindhoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%640
A+++3,7%3.408
A++4,3%3.978
A+6,9%6.415
A32,7%30.399
B14,4%13.384
C20,9%19.468
D8,5%7.884
E4,2%3.940
F2,3%2.175
G1,4%1.259
Totaal gelabeld100%92.950
Energielabels Kronehoef vergeleken met Eindhoven
LabelStavenKronehoefEindhoven
A++++0,0%0,7%
A+++2,3%3,7%
A++3,6%4,3%
A+7,4%6,9%
A40,1%32,7%
B9,8%14,4%
C18,9%20,9%
D7,4%8,5%
E4,4%4,2%
F3,3%2,3%
G2,7%1,4%

Kronehoef Eindhoven

Deze verdeling gaat over de 82,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kronehoef vergeleken met Eindhoven
BouwperiodeStavenKronehoefEindhoven
vóór 19455,8%12,0%
1945–196432,5%19,6%
1965–19746,3%16,5%
1975–199122,8%18,7%
1992–200513,6%11,1%
2006–20147,9%8,3%
2015 en later11,0%13,7%

Kronehoef Eindhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 32,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kronehoef vergeleken met Eindhoven
WoningtypeStavenKronehoefEindhoven
Vrijstaand0,3%3,8%
Twee-onder-een-kap6,8%8,6%
Hoekwoning3,3%6,6%
Tussenwoning21,2%32,6%
Appartement68,3%48,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Kronehoef Eindhoven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
474
17,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.413 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
42 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Erp

Alle buurten in Eindhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.