Groenpeil

Bentveld-Bultserve in Enschede

Buurt in wijk Wijk 08 Glanerbrug en omgeving, gemeente Enschede, postcodegebied 7532 en postcodegebied 7534. 2.830 inwoners in 1.466 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 801 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
1.466
CBS 2025
Inwoners
2.830
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 284.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
54,3%
EP-Online, 801 gelabeld
Dekking energielabels
54,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bentveld-Bultserve
Labelverdeling Bentveld-Bultserve
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%4
A++1,2%10
A+4,4%35
A26,2%210
B22,0%176
C28,0%224
D5,1%41
E5,1%41
F4,2%34
G3,2%26
Totaal gelabeld100%801
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%458
A+++2,6%1.374
A++1,8%973
A+3,8%2.035
A30,5%16.310
B16,8%8.958
C24,8%13.229
D8,6%4.570
E4,9%2.592
F2,9%1.567
G2,5%1.357
Totaal gelabeld100%53.423
Energielabels Bentveld-Bultserve vergeleken met Enschede
LabelStavenBentveld-BultserveEnschede
A++++0,0%0,9%
A+++0,5%2,6%
A++1,2%1,8%
A+4,4%3,8%
A26,2%30,5%
B22,0%16,8%
C28,0%24,8%
D5,1%8,6%
E5,1%4,9%
F4,2%2,9%
G3,2%2,5%

Bentveld-Bultserve Enschede

Deze verdeling gaat over de 54,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bentveld-Bultserve vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenBentveld-BultserveEnschede
vóór 19459,9%15,2%
1945–196429,3%17,3%
1965–19741,4%16,1%
1975–199115,7%20,1%
1992–200539,8%14,4%
2006–20143,5%9,0%
2015 en later0,4%7,9%

Bentveld-Bultserve Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 39,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bentveld-Bultserve vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenBentveld-BultserveEnschede
Vrijstaand11,9%7,1%
Twee-onder-een-kap27,1%17,1%
Hoekwoning8,5%7,8%
Tussenwoning24,3%22,5%
Appartement28,2%45,2%
Onbekend type0,0%0,3%

Bentveld-Bultserve Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
320
21,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.355 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Glanerbrug en omgeving

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.