Groenpeil

Schipholt-Glanermaten in Enschede

Buurt in wijk Wijk 08 Glanerbrug en omgeving, gemeente Enschede, postcodegebied 7534. 2.760 inwoners in 1.234 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 772 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
1.234
CBS 2025
Inwoners
2.760
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 267.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
56,1%
EP-Online, 772 gelabeld
Dekking energielabels
62,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schipholt-Glanermaten
Labelverdeling Schipholt-Glanermaten
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%9
A++1,4%11
A+7,1%55
A30,6%236
B15,8%122
C31,0%239
D6,3%49
E2,6%20
F1,7%13
G2,3%18
Totaal gelabeld100%772
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%456
A+++2,4%1.260
A++1,8%947
A+3,7%1.981
A30,3%16.103
B16,7%8.890
C25,0%13.318
D8,7%4.630
E5,0%2.666
F3,0%1.586
G2,6%1.374
Totaal gelabeld100%53.211
Energielabels Schipholt-Glanermaten vergeleken met Enschede
LabelStavenSchipholt-GlanermatenEnschede
A++++0,0%0,9%
A+++1,2%2,4%
A++1,4%1,8%
A+7,1%3,7%
A30,6%30,3%
B15,8%16,7%
C31,0%25,0%
D6,3%8,7%
E2,6%5,0%
F1,7%3,0%
G2,3%2,6%

Schipholt-Glanermaten Enschede

Deze verdeling gaat over de 62,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schipholt-Glanermaten vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenSchipholt-GlanermatenEnschede
vóór 19457,5%15,1%
1945–19648,8%17,4%
1965–19746,9%16,2%
1975–199153,2%20,1%
1992–200519,0%14,4%
2006–20143,5%9,0%
2015 en later1,0%7,7%

Schipholt-Glanermaten Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 53,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schipholt-Glanermaten vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenSchipholt-GlanermatenEnschede
Vrijstaand6,2%7,1%
Twee-onder-een-kap19,4%17,4%
Hoekwoning14,5%7,5%
Tussenwoning33,5%22,6%
Appartement26,3%45,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Schipholt-Glanermaten Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
346
28,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.312 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Glanerbrug en omgeving

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.