Groenpeil

Eekmaat in Enschede

Buurt in wijk Wijk 08 Glanerbrug en omgeving, gemeente Enschede, postcodegebied 7534. 1.765 inwoners in 905 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 656 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
905
CBS 2025
Inwoners
1.765
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 226.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
31,7%
EP-Online, 656 gelabeld
Dekking energielabels
72,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Eekmaat
Labelverdeling Eekmaat
LabelAandeelWoningen
A++++10,1%66
A+++2,4%16
A++0,3%2
A+1,5%10
A12,0%79
B5,3%35
C33,4%219
D17,2%113
E8,1%53
F4,1%27
G5,5%36
Totaal gelabeld100%656
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%458
A+++2,6%1.374
A++1,8%973
A+3,8%2.035
A30,5%16.310
B16,8%8.958
C24,8%13.229
D8,6%4.570
E4,9%2.592
F2,9%1.567
G2,5%1.357
Totaal gelabeld100%53.423
Energielabels Eekmaat vergeleken met Enschede
LabelStavenEekmaatEnschede
A++++10,1%0,9%
A+++2,4%2,6%
A++0,3%1,8%
A+1,5%3,8%
A12,0%30,5%
B5,3%16,8%
C33,4%24,8%
D17,2%8,6%
E8,1%4,9%
F4,1%2,9%
G5,5%2,5%

Eekmaat Enschede

Deze verdeling gaat over de 72,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Eekmaat vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenEekmaatEnschede
vóór 194526,2%15,2%
1945–19646,1%17,3%
1965–197442,4%16,1%
1975–19911,7%20,1%
1992–20050,2%14,4%
2006–201411,0%9,0%
2015 en later12,5%7,9%

Eekmaat Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 42,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Eekmaat vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenEekmaatEnschede
Vrijstaand2,3%7,1%
Twee-onder-een-kap25,5%17,1%
Hoekwoning11,0%7,8%
Tussenwoning23,8%22,5%
Appartement37,5%45,2%
Onbekend type0,0%0,3%

Eekmaat Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
115
12,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
445 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Glanerbrug en omgeving

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.